A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березівська громада
Сумська область, Шосткинський район

Пробація – альтернативний метод покарання. Результати роботи за 2021 рік.

Дата: 18.02.2022 13:16
Кількість переглядів: 139

Пробація України — можливості для змінЦе слоган пробації України, який містить багатогранну філософію таких можливостей — від зміни правосвідомості та життя окремого правопорушника, зміни підходів до реабілітації правопорушників, прав жертв правопорушення та інтересів громади — до зміни суспільства і держави в цілому.

5 лютого цього року  пробація відзначила 7- річницю прийняття Закону України «Про пробацію». Так, 5 лютого 2015 року на засіданні пленарної сесії Верховної Ради України 230 голосами народних депутатів було прийнято Закон України «Про пробацію» (№ 160-VIII), який вступив у дію 27 серпня 2015 року. Таким чином Верховна Рада України схвалила реальний крок у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру — пробації.

Пробаціяце альтернатива позбавленню волі, що передбачає відбування засудженими покарання в громаді без ізоляції від суспільства.

Контроль за поведінкою та виконанням обов’язків такими засудженими здійснюють працівники пробації. У разі порушення правил відбування покарання такі особи можуть потрапити за грати.

Для запобігання вчиненню нових правопорушень для кожного клієнта пробації, залежно від його індивідуальних особливостей та життєвих обставин, розробляється спеціальний комплекс заходів впливу на весь період пробації. Підібрати "ключик" до серця людини, змотивувати правопорушника до змін і вивести його на шлях до кращого життя - завдання для працівників пробації, які працюють із особами, засудженими до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі.

          Пробація України – одна з найбільших у Європі. Наразі в національній системі пробації нараховується понад три тисячі працівників. Усі вони різні за віком та освітою, мають різний професійний та життєвий досвід, живуть у різних регіонах і мають різні хобі. Але всі вони об’єднані ідеями пробації та щодня однією командою працюють над реалізацією державної політики та визначених Законом України «Про пробацію» завдань задля створення безпечного середовища.

       Діяльність пробації в Україні забезпечує Державна установа «Центр пробації», що підпорядкована Міністерству юстиції України. Крім того, для забезпечення безпеки суспільства пробація залучає соціальних працівників різних служб і установ, представників громадських організацій та волонтерів.

    У Сумській області діяльність пробації забезпечує філія Державної установи «Центр пробації» в Сумській області, на території  Глухівської, Березівської, Шалигинської та Есманьської громад   завдання і функції уповноважених органів з питань пробації виконує Шосткинський районний сектор №1 філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області, який розташований за адресою:вул. Спаська, 25, млухів

        За 2021 рік по обліках сектору пройшло 134 особи засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі;

  • складено 30 досудових доповідей 3 з них стосовно неповнолітніх обвинувачених;

  • отримано до виконання 25 постанов суду стосовно осіб яких притягнуто до адміністративної відповідальності (13 з них суспільно корисних робіт);

  • з метою підготовки до звільнення осіб засуджених до покарання у вигляді позбавлення (обмеження волі) опрацьовано 29 запитів з установ виконання покарань;

  • перераховано на рахунок місцевих громад 63  580 грн. штрафу;

  • утримано та перераховано до прибутку Держави з заробітної плати засуджених до виправних робіт  29 048  грн;

  • перераховано на рахунок Державної виконавчої служби за суспільно корисні роботи 11161-19 грн;

  • співпрацювали відповідно до укладених меморандумів в напрямку надання соціальної допомоги та послуг з 6 державними та комунальними установами;

  • залучали до соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації волонтера  пробаціїї.

      Пробація – цивілізований шлях роботи із правопорушниками, який вже довів свою ефективність в Європі з точки зору зорієнтованості на убезпечення суспільства та попередження вчинення повторних злочинів особами, які їх вже вчиняли.

 

 

Інформацію підготував начальник

Шосткинського районного сектору №1

філії Державної установи «Центр пробації»

в Сумській області                                                                  Олена ОМЕЛЬЧЕНКО

 

 

Фото без опису

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь