Перевірки інспектора праці по-новому

Урядом було прийнято Постанову КМУ від 21 серпня 2019 р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Нею затверджено:

• Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю;
  • Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Ця постанова також відновлює право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за працею з питань:

• своєчасного та у повному обсязі оплати праці;
  • дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  • оформлення трудових відносин.

В оприлюдненому тексті Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю є норма (п. 28) щодо незастосування штрафів до роботодавця у разі виконання припису в установлений у ньому строк. Тож штрафувати Держпраці буде тільки у випадку невиконання приписів.

Водночас, це правило не працює в разі використання праці неоформлених працівників - заходи до притягнення роботодавця та його посадових осіб до відповідальності у такому випадку вживатимуться одночасно із внесенням припису незалежно від факту усунення виявлених порушень у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування (п. 29 цього Порядку).

Постанову № 823 було оприлюднено в "Урядовому кур'єрі" від 30.08.2019 р. №165. Тож нові порядки перевірки почали діяти саме з цієї дати.