Інформація щодо реабілітаційних заходів та навчання осіб з інвалідністю

Згідно з Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи із реабілітації дітей-інвалідів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2012 № 572 (зі змінами), у 2017 році за бюджетною програмою КПКВК 2507100 «Реабілітація дітей-інвалідів» передбачено 675 тис. гривень на проведення заходів із реабілітації дітей з інвалідністю.
Для здійснення реабілітаційних заходів органи соціального захисту населення на підставі рекомендацій індивідуальної програми реабілітації дітей з інвалідністю та заяви (у довільній формі) батьків або законних представників забезпечують скерування таких дітей до відповідних реабілітаційних установ.
Вартість реабілітаційних заходів визначається органами соціального захисту населення окремо для кожної дитини з інвалідністю відповідно до індивідуальної програми реабілітації та побажань батьків або законних представників. Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини з інвалідністю не повинна перевищувати 9 тис. гривень.
Оплата реабілітаційних заходів здійснюється органами соціального захисту населення на підставі актів виконаних робіт відповідно до договору про надання реабілітаційних заходів, укладеного з реабілітаційною установою.
Крім того, відповідно до законодавства суми адміністративно-господарських санкцій, що надходять до Державного бюджету України від підприємств за невиконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, можуть спрямовуватися на надання фінансової допомоги для оплати вартості навчання таких осіб, зокрема, у вищих навчальних закладах.
Оплата вартості навчання та перекваліфікації осіб з інвалідністю проводиться шляхом відшкодування Фондом соціального захисту інвалідів навчальному закладу витрат за навчання особи з інвалідністю.
Така допомога надається, якщо індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю передбачено професійну реабілітацію та/або професійне навчання.
Умови та перелік документів, необхідних для отримання фінансової допомоги на оплату вартості навчання та перекваліфікації особи з інвалідністю, передбачено підпунктами 4.8.1-4.8.10 розділу IV Інструкції з надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 06.09.2010 №270, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.10.2010 за №954/18249.
У вартість навчання особи з інвалідністю включається відшкодування витрат за його проживання у гуртожитку, що належить до того навчального закладу, в якому оплачується таке навчання, і якщо воно проводиться не за місцем постійного проживання особи з інвалідністю.