A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березівська громада
Сумська область, Шосткинський район

Звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради на 2018 рік за підсумками І півріччя 2018 року

БЕРЕЗІВСЬКА СІЛЬСЬКА  РАДА

ГЛУХІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ТРИДЦЯТА  СЕСІЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

  27.07.2018                                           Береза                                                   № 138

 

 

Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради на 2018 рік за підсумками І півріччя 2018 року

 

            Заслухавши та обговоривши звіт начальника управління фінансів та економічного розвитку Березівської сільської ради Очеретько О.В. про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради на 2018 рік за підсумками І півріччя 2018 року, керуючись статею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада ВИРІШИЛА:

            1. Звіт начальника управління фінансів та економічного розвитку Березіської сільської ради Очеретько О.В. про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради на 2018 рік за підсумками І півріччя 2018 року взяти до відома (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку (Нечай Н.В.).

 

 

Сільський голова                                                                         Н.АРТЕМЕНКО

 

ЗВІТ

про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради на 2018 рік за підсумками І півріччя 2018 року

 

В звітному періоді діяльність сільської ради та її виконавчих органів було зосереджено на створенні умов для сталого місцевого розвитку Березівської сільської об’єднаної територіальної громади (далі - ОТГ) та підвищення рівня життя її населення.

 

Бюджет

Фактично за звітний період до сільського бюджету надійшло 21 237 261,11 грн., з них до загального фонду – 20 436 747,68 грн., (48,10% до затверджених обсягів на рік), спеціального фонду – 800 513,43 грн. (151,35%).

З державного бюджету отримано:

               -базової дотації                                                                     – 580 800 грн.;

               -дотації з місцевого бюджету на здійснення

                переданих з державного бюджету видатків

                з утримання закладів освіти та охорони

                здоров`я за рахунок відповідної додаткової

                дотації з державного бюджету                                            – 1 831 581 грн.

Субвенцій  з державного бюджету місцевим бюджетам  отримано

9 325 100 грн., в тому числі:

              - освітньої субвенції

– 5 501 300 грн.

              - медичної субвенції

– 2 445 800 грн.

              - на формування інфраструктури об’єднаних

                 територіальних громад

– 1 378 000 грн.

Субвенції з місцевих бюджетів іншим місцевим бюджетам отримано

438 464 грн., в тому числі:

              -  за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що 

              утворився на початок бюджетного періоду

– 240 000 грн.

              - на забезпечення якісної, сучасної та доступної 

              загальної середньої освіти «Нова українська школа»

– 94 757 грн.

              - на відшкодування вартості лікарських засобів для

              лікування окремих захворювань

– 80 400 грн.

              - інші субвенції з місцевого бюджету

– 23 307 грн.

 

До загального фонду сільського бюджету податків та зборів (власного фінансового ресурсу) отримано 8 260 802,68 гривень, що складає 43,03 відсотка до затверджених показників на рік та 102,30 відсотка до плану на І півріччя 2018 року.

 

Участь у міжнародних та державних програмах розвитку

 

Проводилась робота щодо підготовки та реалізації інвестиційних проектів, фінансування яких у 2018 році здійснюватимется за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та за рахунок коштів державної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

 

Сільське господарство

Аграрний сектор є стратегічною галуззю економіки Березівської громади, що забезпечує продовольчу безпеку регіону, зайнятість сільського населення, сприяє створенню робочих місць та підтримує розвиток сільських територій.

Наявність всіх сільськогосподарських угідь на території Березівської ОТГ складає 28,3 тис. гектарів, у тому числі рілля становить 22,5 тис. гектарів.

Агропромисловий комплекс громади налічує 27 активних сільсько-господарських підприємств із них: ТОВ - 11, ФГ – 5, СФГ-7, ПСГП - 1, ДП – 1, БСОК – 2.

У сільській об’єднаній територіальній громаді зареєстровано 2 підприємства з іноземними інвестиціями: ТОВ "Голландська аграрна компанія", ТОВ "Агропервомайськ".

На території Березівської ОТГ функціонують 2 багатофункціональні сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи БСОК «Полісяночка» та БСОК «Добробут Шевченкове-2015», продовжує свою діяльність сільськогосподарський кооператив «Світ молока».

 

Підприємництво, споживчий ринок

Невід’ємною складовою економіки Березівської ОТГ є розвиток малого та середнього бізнесу. Станом на 01.07.2018  в громаді ведуть економічну діяльність 162 суб'єкта підприємництва, із них: 96 - фізичних осіб-підприємців та 66 юридичних осіб. За звітний період зареєстровано 7 фізичних осіб-підприємців та знято з реєстрації 6 ФОП.

Задовольняючи потреби населення громади в продовольчих та промислових товарах станом на 01.07.2018 на території ОТГ працює 19 продовольчих магазинів,               3 кіоски, 4 непродовольчі магазини, 6 змішаних магазинів та 4 заклади ресторанного господарства.

Приватними підприємцями громади надаються населенню перукарські, транспортні послуги, послуги лазні, столярні послуги.

Загалом протягом звітного періоду фізичними особами-підприємцями та юридичними особами було сплачено податків, зборів та обов’язкових платежів на загальну суму 6,9 млн. гривень.

Споживчий ринок Березівської об’єднаної територіальної громади характеризується достатнім рівнем товарного насичення, балансом попиту і пропозиції.

 

Житлово-комунальне господарство

З метою забезпечення всіх категорій споживачів якісними житлово-комунальними послугами за звітний період сільською радою здійснювались заходи щодо розвитку галузі, створення належної матеріально-технічної бази для ефективного функціонування комунальних підприємств та можливості надання якісних житлово-комунальних послуг.

На території громади було проведено очищення доріг від снігу на загальну суму 92,5 тис. гривень.

В населених пунктах громади забезпечено збирання та вивезення побутових відходів на загальну суму 40,5 тис. гривень.

Також проведено роботи по очищенню кладовищ на загальну суму 36,3 тис. гривень.

На освітлення вулиць населених пунктів громади використано коштів у сумі 77,6 тис. гривень. Для якісного вуличного освітлення території громади було проведено технічну перевірку вуличних електричних лічильників та електровимірювальні роботи на загальну суму 24,5 тис. гривень.

Для забезпечення розвитку інфраструктури території було проведено експертизу проекту містобудівної документації "Схема планування території Березівської об"єднаної територіальної громади Сумської області" та виготовлення детального плану території по вулиці Довженка в с. Береза Глухівського району Сумської області на загальну суму 45,0 тис. гривень.

Відповідно до Програми підтримки діяльності та розвитку місцевої пожежної охорони Березівської сільської ради на 2017-2019 роки та для забезпечення захисту жителів населених пунктів сільської ради, підвищення рівня протипожежного захисту на організацію діяльності місцевої пожежної охорони використано 213,7 тис. гривень.

Відповідно до Програми підтримки комунальних підприємств Березівської сільської ради Глухівського району Сумської області на 2016-2018 роки для забезпечення стабільної та беззбиткової роботи КП «Шевченківське» забезпечення надійності та безпеки експлуатації мереж водопостачання та іншого обладнання профінансовано з сільського бюджету 292,9 тис. гривень.

 

Зайнятість

Протягом січня – червня 2018 року чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в міськрайонному центрі зайнятості, склала 285 осіб, в тому числі отримали статус безробітного 191 особа. З початку року за направленнями служби зайнятості працевлаштовано 94 особи, в тому числі 41 особа, яка отримала статус безробітного.

            Протягом звітного періоду для організації та проведення громадських робіт було укладено 6 договорів на 56 осіб. До участі у громадських роботах було залучено 56 чол., відпрацьовано 870 л/днів.

Безробітні були залучені до виконання робіт пов’язаних з благоустроєм населених пунктів.

За звітний період використано 141,3 тис. грн. фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Вирішального значення на ринку праці набуває рівень освіти та фахової підготовки молоді. Основним напрямком підвищення кваліфікації робітників та спеціалістів було стажування. Протягом звітного періоду профнавчання пройшли 26 осіб.

 

Соціальний захист

 

Впродовж останніх років зберігається тенденція збільшення коштів на виплату державних допомог, пільг окремим категоріям громадян та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Протягом звітного періоду на відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги нараховано субсидій на суму 7 778,8 тис. грн., тверде паливо та скраплений газ – 955,42 тис. гривень. Також призначено пільги окремим категоріям громадян на тверде паливо та скраплений газ на суму 112,5 тис. грн. та на оплату житлово-комунальних послуг – 242,1 тис. гривень. Державних допомог призначених для жителів Березівської громади виплачено на суму 3148,8 тис. гривень.

У І півріччі 2018 року здійснено 20 перевірок цільового використання допомоги при народженні дитини. При цьому фактів нецільового використання допомоги встановлено не було.

Також у звітному періоді на організацію та проведення громадських робіт спрямовано 69,4 тис. гривень.

Безпосереднім надавачем соціальних послуг в громаді є КУ «Територіальний центр соціального обслуговування», який створений у червні 2016 року і має два відділення: обслуговування вдома та денного перебування (соціальної адаптації). Штат установи складають: директор, головний бухгалтер, 12 - соціальних робітників; 3 - соціальні працівники, завідувач відділення обслуговування вдома, завідувач відділення денного перебування, 2 фахівці із соціальної роботи, ще один фахівець із соціальної роботи працює за рахунок громадських робіт, 2 робітники з комплексного обслуговування, водій.

У І півріччі 2018 року на утримання установи виділено 815,9 тис. грн. За звітний період територіальним центром було надано 11 особам платні соціальні послуги на суму 3 тис. гривень.

За станом на 01.07.2018 року обслуговуються вдома – 114 громадян; у денному відділенні  отримують послугу соціальної адаптації 81 громадянин та соціально-педагогічну послугу «Університет ІІІ віку» 69 осіб, 38 громадян отримали адресну матеріальну допомогу.

На базі установи діє пункт прокату технічних засобів реабілітації, створено службу з перевезення осіб з інвалідністю.

Постійно проводиться робота по виявленню сімей в СЖО, зокрема здійснюється початкова оцінка потреб сім’ї (особи).

 

 

Завдяки міжсекторальній співпраці відбувається оперативне реагування та забезпечується екстрене втручання у випадках, які передбачають негайного реагування з боку соціальних служб. У звітному періоді одна сім’я опинилася в складних життєвих обставинах через пожежу, їм відразу було надано житло для тимчасового проживання, виділені кошти по програмі соціального захисту населення Березівської сільської ради, надано адресну та матеріальну допомогу речами, до збору коштів через працівників терцентру було залучено всю громаду. Загалом було зібрано понад 60 тис. грн., з них з сільського бюджету – 20 тис. грн., решта - кошти жителів громади.

 

За підсумками роботи у І півріччі 2018 року надано матеріальну допомогу 61 особі на загальну суму 137,7 тис. грн., з них:

  • 32 особам на лікування у сумі 82,0 тис. грн.;
  • 8 особам на поховання у сумі 8,0 тис. грн.;
  • 7 учасникам Великої вітчизняної війни у сумі 3,5 тис. грн.;
  • 7 осіб на пільговий проїзд у приміському транспорті у сумі 1,4 грн.;
  • 7 осіб на соціально-побутові у сумі 42,8 тис. гривень.

Через управління соціального захисту населення райдержадміністрації щомісячно виплачується компенсація 41 фізичній особі, які надають соціальні послуги (догляд за особами, які досягли 80 річного віку і потребують стороннього догляду).

Особи, які мають право згідно законодавства на санаторно-курортне лікування за коштами на оплату вказаних послуг у І півріччі 2018 року не зверталися.

 

Пріоритетними напрямками діяльності служби у справах дітей Березівської сільської ради на І півріччя 2018 року залишаються: реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, розроблення та запровадження ефективних форм роботи з профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності, виявлення на ранній стадії сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції та забезпечити захист прав своїх дітей; застосування ефективних форм соціальної підтримки дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; створення та поширення форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; координація зусиль місцевих органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій усіх форм власності у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи.

  За І півріччя службою у справах дітей підготовлено та проведено 2 засідання комісії з питань захисту прав дітей, на якій було розглянуто: 4 матеріали про стан утримання та виховання дітей у сім’ях, батьки, які ведуть аморальний спосіб життя; 2 матеріали про порушення клопотання перед виконавчим комітетом Березівської сільської ради про позбавлення батьківських прав батьків, які не займаються вихованням своїх дітей та порушують права дітей.

За період з 01.02.2018 року по 30.06.2018 року оновлено банк даних дітей пільгових категорій. Станом на 30.06.2018 року обліку значиться 5 сімей, в яких 8 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах та здійснюється систематичний контроль за умовами їх утримання, розвитку, виховання та навчання.Банк даних соціально незахищених категорій систематично оновлюється. Станом на 30.06.2018 року на первинному обліку в службі у справах дітей Березівської сільської ради перебуває 11 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 8 – перебувають під опікою та піклуванням, 2 – у прийомних сім'ях, 1 – у дитячих будинках сімейного типу. По загальноосвітнім закладам Березівської сільської ради на обліку перебувають 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 21 шкільного віку та 4 дошкільного віку. Протягом звітного періоду здійснювалися перевірки умов утримання і виховання також і дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів та піклувальників, дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, усиновлених дітей. Всього протягом звітного періоду обстежено умови проживання 99 дітей, які виховуються у 45 сім’ях.

На території громади функціонують 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 6 дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дитячих будинки сімейного типу, що виховують 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

Постійно проводиться індивідуальна профілактична робота з дітьми, які перебувають на обліку та їх батьками; працівник служби приймає участь в роботі позашкільних заходах навчальних закладів сільської ради. 

 З метою попередження бездоглядності, профілактики правопорушень серед  неповнолітніх проведено  зустріч з учнями 5-10 класів Березівського НВК.

До Міжнародного дня захисту дітей для  17 вихованців з двох дитячих будинків сімейного типу та двох прийомних сімей, які функціонують у с. Іващенкове, організовано поїздку до аквапарку у м. Бровари. На послуги відпочинку в аквапарку витрачено 3,2 тис. грн. Цінні подарунки на суму 1,6 тис. грн. вручені дітям, що виховуються в сім’ях опікунів та піклувальників.     

 

Заробітна плата

 

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень-червень 2018 року за оперативними даними склала 4 840 гривень, що становить 95,1% (5 090 гривень) до відповідного періоду минулого року.

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01 липня 2018 року відсутня.

 

Пенсійне забезпечення

 

Заборгованість підприємств, установ та організацій громади станом на 01.07.2018 року до Пенсійного фонду відсутня.

 

Охорона здоров’я

 

Медичне обслуговування сільського населення на первинному рівні здійснюють: Комунальний заклад Березівської сільської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району», на вторинному рівні - Глухівська центральна районна лікарня. У сільській місцевості населення обслуговується сімейними лікарями, лікарем терапевтом, лікарем педіатром, працює лікар стоматолог.

Відповідно статистичних даних за півріччя по структурних підрозділах Центру обліковується відвідувань 8963, в тому числі до амбулаторій – 4947, до фельдшерів ФАП і ФП звернулося 4016, в тому числі  відвідувань дітей 576. Крім того, 3157 відвідування за екстреними викликами вдома. До лікаря - стоматолога мало місце 1300 відвідувань.

Лікарями комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району» прийнято жителів громади 260 дорослих та 464 дітей, відповідно до затвердженої програми щодо поліпшення медичного обслуговування населення перераховано медичному Центру Глухівського району іншу субвенцію у сумі 63,3 тис. гривень. Пролікувалося в Глухівській центральній районній лікарні  309  чоловік.

За І півріччя 2018 року профінансовано коштів на утримання Центру із загального фонду 1460,1 тис. гривень, в тому числі з бюджету громади 708,4                      тис. грн., або 48,6%. В порівнянні з І півріччям 2017 року фінансування зросло на 316,3 тис. гривень.

З початку року зміцнена матеріально-технічна база центру ПМСД. Придбано для майбутньої лабораторії центрифугу вартістю 29,2 тис. грн., обладнання та розхідні матеріали на загальну суму 18,0 тис. гривень. Для амбулаторії с. Шевченкове придбано кардіограф, спірограф на загальну суму 57,4 тис. гривень. Проведено поточний ремонт орендованих приміщень ФАП с. Обложки та амбулаторії с. Шевченкове на суму 116,6 тис. гривень. В зазначених приміщеннях в комфортних умовах працюють медичні працівники, покращено доступність надання первинної допомоги населенню.

Для якісного медичного обслуговування населення на територію громади було залучено сімейного лікаря з іншого району та забезпечено його житлом на загальну суму 190,0 тис. гривень.

Протягом звітного періоду придбано лікарських препаратів, а саме туберкулін для дітей до 18 років на  5,0 тис. гривень.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 6 грудня 2017 р. № 983 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» в ІІ півріччі 2018 року розпочнеться будівництво амбулаторії первинної медичної допомоги за адресою: вул. Довженка, 1г, с. Береза, Глухівський район Сумська область на загальну суму 5,0 млн. гривень (4,0 млн. грн. – кошти державного бюджету, 1,0 млн. грн. – кошти субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ).

Лікарями Центру відповідно до Урядової програми «Доступні ліки» виписано 1220 рецептів хворим з серцево-судинними захворюваннями, хворим на бронхіальну астму та діабет. Відшкодовано коштів за Урядовою програмою у сумі 65,7 тис. гривень.

В усіх структурних підрозділах Центру ПМСД здійснюється продаж лікарських засобів на умовах цивільно-правових угод з комунальним оптово-роздрібним підприємством «Глухівський міжрайонний аптечний склад».

Також протягом І півріччя 2018 року здійснювалось спрямування медичної субвенції до бюджету м. Глухів для Глухівської центральної районної лікарні у сумі 1 696,9 тис. гривень.

Освіта

 

Мережа навчальних закладів відповідає освітнім потребам населення і сформована у відповідності з демографічною ситуацією. Всього в закладах загальної середньої освіти Березівської сільської ради навчається 375 учнів. Загальною середньою освітою охоплено 100% дітей.

Видатки на галузь склали 9 619,00 тис. грн., що становить 83% до призначень на звітний період. На виплату заробітної плати з нарахуваннями спрямовано 8550,8 тис. грн., або 88,4 % від усіх видатків, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв направлено 296,5 тис. грн., або 44,4 % видатків загального фонду, на оплату послуг (крім комунальних) та продуктів харчування направлено 432,6 тис. грн., або 72,2 % видатків загального фонду.

У квітні 2018 року проведено чергову атестацію педагогічних працівників. На курси підвищення кваліфікації педагогічних працівників за звітний період  профінансовано коштів у сумі 24,7 тис. гривень.

Згідно проведеного обліку, на території сільської ради станом на 01.07.2018 року проживає 235 дітей  віком від 2 місяців до 6  років. Охоплено різними формами дошкільної освіти 214 дітей, що складає 91,8%. Для 34-ох дітей віком від 1 до 2 років, які виховуються в умовах сім'ї, на базі ДНЗ працюють консультаційні центри «Разом з мамою». Дітям, яким виповнилося 2,5 роки, та які з різних причин не відвідують дитсадок, навчальний заклад організовує соціально-педагогічний патронат. Таких сімей у минулому році було дві. 152 дошкільнят постійно відвідують ДНЗ. Стовідсотково охоплено підготовкою до школи діти старшого дошкільного віку.

Різними видами харчування охоплено 95,1% учнів. У повному обсязі забезпечено безкоштовне одноразове гаряче харчування учнів 1-4 класів в кількості 178 учнів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з малозабезпечених сімей, дітей, батьки яких є учасниками АТО, переселенці забезпечуються безкоштовним  одноразовим гарячим харчуванням 100% вартості якого фінансується з бюджету ОТГ (рішення сесії Березівської сільської ради від 18.11.2017 №195 «Про грошові денні норми харчування дітей у закладах дошкільної освіти та учнів у закладах загальної середньої освіти Березівської сільської ради на 2018 рік»).

Для вихованців ДНЗ організовано безперебійне гаряче харчування.

Вартість харчування учнів у день у закладах освіти становить 10 грн., вартість двохразового харчування вихованців дошкільних груп -20 грн.

За перше півріччя на харчування з сільського бюджету профінансовано 402,8 тис. гривень.

Для забезпечення харчоблоків закладів освіти обладнанням та посудом за звітний період профінансовано 3,9 тис. гривень.

Станом на 01.07.2018 року до місця навчання підвозяться шкільними автобусами – 56 учнів та 17 вихованців. За звітний період організованим підвезенням до місця навчання було охоплено 100% учнів від потреби. Використано коштів з сільського бюджету – 100,1 тис. гривень.

Позашкільною освітою було охоплено 325 вихованців, що становить 87% від загальної кількості школярів громади. При закладах освіти працювало 25 гуртків різних напрямків: туристсько- краєзнавчий, гуманітарний, декоративно-ужитковий, художньо-естетичний, науково-технічний, еколого-натуралістичний, оздоровчо-спортивний). На проведення заходів, участі у конкурсах використано коштів 8,9 тис. гривень.

Рівень комп’ютеризації закладів освіти за звітний період становить 96%. До мережі Інтернет підключено 5 навчальних закладів, що становить 100% до потреби. Для Обложківського НВК придбано принтер на суму 1,5 тис. гривень.

На території Березівського НВК розпочато будівництво футбольного поля зі штучним покриттям, загальна вартість якого складає 1 497,4 тис. гривень. В 2017 році профінансовано з державного бюджету 748,7 тис. гривень. В І півріччі 2018 року профінансовано коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ 686,6 тис. гривень.

Розпочато оновлення музейної кімнати Шевченківського НВК. Профінансовано 3,4 тис. гривень.

Для покращення матеріально-технічного забезпечення майстерні Березівського НВК витрачено 1,9 тис. гривень.

Для поточного ремонту гаражу Шевченківського НВК використано 9,0 тис. гривень.

З метою підготовки до реалізації Концепції «Нова українська школа» в закладах загальної середньої освіти Березівської сільської ради затверджено план заходів щодо запровадження Концепції, внесені зміни до комплексної програми «Розвиток освіти Березівської сільської ради на 2017-2018 роки», створено динамічну групу з вчителів початкових класів, які будуть викладати у 1-му класі у 2018-2019 році, методичним кабінетом організовано наради, семінари, відкриті уроки. Вчителями-початківцями створено ескізи облаштування майбутніх перших класів. Станом на 01.04.2018 року замовлено шкільні меблі, дошки для першокласників на суму 76,1 тис. грн. Оновлено ігрову зону у Слоутському НВК. З цією метою використано коштів у сумі 1,5 тис. гривень.

Відповідно до Програми підтримки дітей та молоді Березівської сільської об’єднаної територіальної громади на 2016-2020 роки у звітному періоді було виплачено винагороду випускникам 11 класів у сумі 6 000 гривень.

На виконання  сільської  цільової програми  «Підтримка та розвиток учнівської молоді громади на 2016-2020 роки «Учень року» у 2018 році здійснено виплату премії Березівської сільської ради п’ятьом талановитим і обдарованим дітям громади у сумі  5 000 гривень.

 

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», цільової програми відпочинку та оздоровлення дітей Березівської сільської ради на 2018 рік та з метою відновлення здоров`я дітей влітку 2018 року місцеву відпочинкову базу складали 11 пришкільних таборів у 5-ти загальноосвітніх школах, які працювали з 29 травня до 15 червня 2017  року,  в них фактично оідпочила 304 дитини протягом 14 календарних днів. Для дітей було організоване дворазове безкоштовне харчування. Вартість харчування на одну дитину становила 20 гривень. У 2018 році з сільського бюджету використано на харчування дітей в пришкільних оздоровчих таборах 76,9 тис. гривень.

      Послугами оздоровлення охоплено 24 дитини пільгових категорій закладів освіти Березівської сільської ради, із них :

  • 19 діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування,
  • 2 дитини, батько яких є учасником бойових дій,
  • 2 дитини з багатодітної родини,
  • 1 дитина відмінниця навчання.

Діти оздоровилися у ЗОДЮТ «Сонячний»: І зміна – із 01.07.2018 до 20.07.2018  (10 дітей), ІІ зміна - 06.07.2018 до 26.07.2018 (13 дітей). Також 1 дитина оздоровилася у період із 05.05.2018 до 25.05.2018 у Міжнародному дитячому центрі «Артек». На оздоровлення використано коштів у сумі 78,2 тис. гривень.  

 

Культура

 

У Березівській сільській раді працює 8 клубних закладів, які забезпечують культурно-просвітницьку діяльність в об’єднаній територіальній громаді: комунальний заклад «Березівський центр культури і дозвілля» та його філіали – 4 сільських будинки культури в селах Слоут, Шевченкове, Обложки, Первомайське, 2 сільських клуба в селах Землянка та Горіле та 1 об’єкт дозвіллєвої роботи в с. Іващенкове.

Згідно рішення двадцять третьої сесії сільської ради від 08.12.2017 року з 01.01.20187 року створено відділ культури та туризму Березівської сільської ради. До нього ввійшла централізована бухгалтерія відділу культури та туризму, яка обслуговує комунальний заклад Березівської сільської ради «Березівського центру культури і дозвілля» та комунальний заклад Березівської сільської ради «Березівська територіальна публічна бібліотека».

Організація змістовного, якісного та цікавого дозвілля – одне з пріоритетних завдань творчих працівників клубних закладів. За різними напрямками роботи звітного періоду діяло 49 клубних формувань, які охоплюють 439 жителів громади, звання «народний» мають 2 аматорських колективи художньої самодіяльності.

Протягом звітного періоду проведено 96 культурно-мистецьких заходи.

Культурна спадщина громади нараховує 19 пам’яток історії, 1- археології,  1 – архітектури.

Для клубних закладів сільської ради протягом І півріччя 2018 року за рахунок коштів сільського бюджету придбано музичне обладнання та акустичну систему, сценічний одяг, штори, комп’ютерну техніку, вітрини металеві для організації та проведення виставок, концертні костюми та піч для опалення на загальну суму 102,9 тис. гривень. Проведяться поточні та капітальні ремонти клубних закладів на загальну суму 180,0 тис. гривень. В рамках спільного проекту з Глухівським центром зайнятості розпочато поточний ремонт меморіального комплексу в с. Слоут.

 

Фізична культура та спорт

З метою створення необхідних умов для реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту, задоволення потреб населення у поліпшенні здоров'я, фізичному і духовному розвитку населення, рішенням сесії сільської ради від 23.12.2016 №225 затверджено Програму розвитку фізичної культури і спорту в Березівській сільській раді на 2017-2020 роки.

Для покращення стану організації фізкультурно - оздоровчої роботи при відділі освіти, молоді та спорту проводяться семінари-наради з вчителями та тренерами навчальних закладів Березівської сільської ради.

Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи зайнято 529 дітей (154 – дошкільного віку, 375 - шкільного). Кількість учнів, які відвідують заняття фізичної культури становить 525 осіб, серед яких 344 дитина відвідує заняття 3 рази на тиждень та більше. За станом здоров’я до спеціальної медичної групи відносять 4 учня.

У рамках позашкільної освіти при навчальних закладах Березівської сільської ради протягом звітного періоду працювало 8 гуртків. Крім уроків, для підвищення рухової активності, у всіх загальноосвітніх навчальних закладах використовуються різноманітні позаурочні форми: фізкультурно-оздоровчі заняття в режимі дня, домашні завдання, проходять заняття в спортивних клубах, секціях.

В освітніх закладах функціонує 4 спортивних клуби, в яких займається 143 вихованця. На базі клубів функціонують спортивні секції. Заняття проводять сім тренерів. Робота клубів спрямована на організацію дозвілля дітей, зміцнення їх здоров'я та упровадження здорового способу життя.

Протягом звітного періоду проходили змагання серед дітей, юнаків, молоді та ветеранів з різних видів спорту. Це дає певні здобутки у спортивно-масовій та оздоровчій роботі в Березівській об`єднаній територіальній громаді. Так, за звітний період команди  громади взяли участь у змаганнях Глухівського району: чемпіонат району з волейболу серед чоловіків - команда «Мічурінець» с. Шевченкове зайняла І місце, у чемпіонаті району з волейболу серед жінок-команда «Мічурінець» с. Шевченкове зайняла І місце, турнір Глухівського району з волейболу серед  ветеранів – команда «Чапаєвець» с. Слоут – ІІ місце. Проведено п’ять турнірів місцевого рівня. Учні Слоутського НВК стали бронзовими призерами турніру з міні – футболу присвяченому МС МК Хлусу В.І., який проходив в м. Новгород – Сіверську. Продовжуються ХХVІ шкільні спортивні ігри серед закладів загальної середньої освіти Березівської сільської ради. На проведення та участь у спортивних заходах у звітному періоді використано 24,8 тис. грн. коштів сільського бюджету.

 

 

Начальник управління фінансів

та економічного розвитку

Березівської сільської ради                                                                           О. ОЧЕРЕТЬКО

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь