Інформація про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2021 рік

Робота Березівської сільської ради  протягом 2021 року була спрямована на своєчасний та якісний розгляд звернень громадян в рамках Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, з метою вирішення важливих проблем населення.

Забезпечується об’єктивний розгляд звернень громадян, задоволення законних їх вимог. Заявникам були надані обґрунтовані повні відповіді згідно з чинним законодавством. Звернення розглянуті в установлені строки з дотриманням всіх вимог Закону України «Про звернення громадян».

Створені всі умови для участі заявників у перевірці поданих ними заяв. Заявники мають право на ознайомлення з матеріалами справи.

Рішенням виконавчого комітету затверджено графіки прийому громадян керівництвом сільської ради, проведення виїзних днів прийому громадян       Зазначена інформація розміщена на офіційному сайті Березівської сільської ради у розділі «Звернення громадян». Забезпечується контроль за  їх дотриманням. Під час дії карантинних обмежень заявникам пропонувалось звернутися письмово.

Для  запобігання колективним зверненням громадян старостами старостинських округів проводиться робота з виявлення проблемних питань, які стосуються більшості мешканців населеного пункту.

Забезпечено прийом електронних звернень громадян. Протягом звітного  періоду надійшло 9 звернень від Сумського обласного Контактного центру, на 8 звернень були надані роз’яснення згідно чинного законодавства, 1 звернення вирішено позитивно. Звернення містили питання, пов’язані з оформленням земельних ділянок, надання матеріальної допомоги, надання субсидії та інші.

Протягом звітного періоду  до сільської  ради  надійшло 530 звернень громадян,  що на  202 звернень більше, ніж за відповідний період минулого року.

Із загальної кількості звернень:

- 102 громадян звернулись на особистий прийом до сільського голови, заступника сільського голови;

-  274  жителі звернулися до старост;

-  145 надійшло письмових звернень;

-      9 з Сумського обласного контактного центру.

Найчастіше порушувались питання надання матеріальної  допомоги на лікування,  по народженню дитини,  допомоги на поховання.

Всі звернення були розглянуті в установлені строки з дотриманням  вимог чинного законодавства.

Звернення від 432 громадян вирішені позитивно, з них 129 заявники одержали матеріальну допомогу на суму 363,5 тис. грн.; 97 громадян  отримали розснення згідно чинного законодавства, 1 звернення знаходиться на виконанні.

Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються інваліди, ветерани війни та праці, багатодітні сім’ї, особи постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС, одинокі матері, учасники бойових дій та члени їх сімей, внутрішньо переміщені особи та інші громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

Із загальної кількості звернень 83 надійшло від пільгової категорії населення (від учасників війни та осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій – 23 звернення, в тому числі від військовослужбовців АТО -7; найбільше звернень надійшло від осіб з інвалідністю І,ІІ, ІІІ групи - 31; від ветеранів праці - 1; від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь -19, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 4, дітей війни -5).

Постійно надається методична та практична допомога управлінням, відділам та  старостам з питань роботи зі зверненнями громадян, ведення журналу особистого прийому громадян. Протягом звітного періоду проведено 4 перевірки з питань роботи зі зверненнями громадян щодо додержання старостами вимог законодавства України при розгляді звернень громадян.

До сільської ради надійшло 35 запитів на публічну інформацію,  виконавцями були надані відповіді в терміни, визначені чинним законодавством.

Робота Березівської сільської ради протягом 2021 року була спрямована на своєчасний на якісний розгляд звернень громадян, забезпечення кваліфікованого та всебічного розгляду порушених у них питань. Цей напрямок і надалі буде одним із пріоритетних у повсякденній діяльності та спрямованим на поліпшення якості розгляду звернень громадян та безумовне виконання вимог законодавства про звернення громадян.