Березівська громада
Сумська область, Шосткинський район

Звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради за 2017 рік

БЕРЕЗІВСЬКА СІЛЬСЬКА  РАДА

ГЛУХІВСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

ДВАДЦЯТЬ П’ЯТА  СЕСІЯ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 25.01.2018                                           Береза                                                        № 5

 

 

Про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради за 2017 рік

 

            Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши та обговоривши звіт начальника управління фінансів та економічного розвитку Березівської сільської ради Очеретько О.В. про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради за 2017 рік, сільська рада ВИРІШИЛА:

            1. Звіт начальника управління фінансів та економічного розвитку Березіської сільської ради Очеретько О.В. про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради за 2017 рік взяти до відома (додається).

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.

 

Сільський голова                                                                            Н.М.Артеменко

 

ЗВІТ

про виконання Програми економічного і соціального розвитку Березівської сільської ради за 2017 рік

 

 

В звітному періоді діяльність сільської ради та її виконавчих органів було зосереджено на створенні умов для сталого місцевого розвитку Березівської сільської об’єднаної територіальної громади (далі - ОТГ) та підвищення рівня життя її населення.

Бюджет

Фактично за звітний період до бюджету сільської об’єднаної територіальної громади надійшло 44 058 771,28 грн., з них до загального фонду – 39 054 470,81 грн., (107,4% до затверджених обсягів на рік), спеціального фонду – 5 004 300,47 грн. (107,72%).

З державного бюджету отримано дотацій 4 447 900 грн., в тому числі:

-

базової дотації

– 1 643 800 грн.

-

додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я

– 2 804 100 грн.

Субвенцій з державного бюджету отримано 19 411 650,49 грн., в тому числі:

-

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, в т.ч.:

– 6 106 200 грн.

 

  • загальний фонд

– 2 035 400 грн.

 

  • спеціальний фонд

– 4 070 800 грн.

-

субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань

 

– 68 848,49 грн.

-

освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам

– 8 725 100 грн.

-

медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам

– 4 320 600 грн.

-

іншої субвенції, в т.ч.:

– 90 302 грн.

 

  • загальний фонд

– 47 000 грн.

 

  • спеціальний фонд

– 43 302 грн.

-

субвенції за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, що утворився на початок бюджетного періоду

 

 

– 100 600 грн.

       

 

Власних доходів по загальному фонду отримано 19 309 022,32 грн., що складає 115,52%  до затверджених сільською радою показників на 2017 ріку. В порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 3 649,9 тис. гривень.          

 

Участь у міжнародних та державних програмах розвитку

 

Протягом 2017 року на території Березівської ОТГ продовжувалась реалізація третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», під час якої було реалізовано 4 проекти на загальну суму 901,434 тис. грн., з них кошти Проекту ЄС/ПРООН – 644,2 тис. грн., кошти бюджету ОТГ – 172,78 тис. грн., громадських організацій – 84,454 тис. гривень, що сприяло соціально-економічному розвитку території громади та вирішенню місцевих проблем у сфері розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – шляхом реалізації мікропроектів громад.

Проводилась робота щодо підготовки та реалізації інвестиційних проектів, фінансування яких у 2017 році здійснюватимется за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку та за рахунок коштів державної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

На реалізацію проектів, фінансування яких здійснювалось за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2017 році залучено 1 428,0 тис. грн., з яких освоєно за 2017 рік 1 419,586 тис. грн., рівень освоєння склав 99,4%.

На реалізацію проектів, фінансування яких здійснювалось за рахунок коштів державної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2017 році залучено 6 106,2 тис. гривень. Фактично надійшло за звітний період 6 106,2 тис. грн., з яких освоєно 6 106,2 тис. грн., рівень освоєння склав 100%.   

Протягом звітного періоду Березівська об’єднана територіальна громада активно співпрацювала зі Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку ("SkatConsultingLtd.)/ проект "Підтримка децентралізації в Україні" (надалі іменується "DESPRO"), діяльність якого спрямована на поліпшення місцевої інфраструктури у сфері водопостачання та поводження з твердими побутовими відходами. Так, у звітному періоді за рахунок коштів DESPRO придбано пункт накопичення ресурсоцінних відходів у с. Слоут на загальну суму 135,0 тис. гривень та з метою модернізації системи водопостачання в с. Слоут за рахунок коштів Швейцарсько-українського проекту DESPRO (83,023 тис. грн.) та місцевих коштів завершено реконструкцію водогону централізованої системи водопостачання в с. Слоут.

 

Сільське господарство

 

Аграрний сектор є стратегічною галуззю економіки Березівської громади, що забезпечує продовольчу безпеку регіону, зайнятість сільського населення, сприяє створенню робочих місць та підтримує розвиток сільських територій.

Наявність всіх сільськогосподарських угідь на території Березівської ОТГ складає 28,3 тис. гектарів, у тому числі рілля становить 22,5 тис. гектарів.

Агропромисловий комплекс громади налічує 27 активних сільсько-господарських підприємств із них: ТОВ - 11, ФГ – 5, СФГ-7, ПСГП - 1, ДП – 1, БСОК – 2.

У сільській об’єднаній територіальній громаді зареєстровано 2 підприємства з іноземними інвестиціями: ТОВ "Голландська аграрна компанія", ТОВ "Агропервомайськ".

На території Березівської ОТГ функціонують 2 багатофункціональні сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи БСОК «Полісяночка» та БСОК «Добробут Шевченкове-2015», продовжує свою діяльність сільськогосподарський кооператив «Світ молока».

З метою розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у рамках цільової програми «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», спільно з Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй:

  • БСОК «Полісяночка» (с. Первомайське) придбано техніку для обробітку землі  (трактор, плуг, косарку роторну під трактор, сівалку навісну кукурудзяну, прес підборщик з карданним валом, оприскувач, причіп самосвальний та інше) на загальну суму 508,964 тис. гривень, з них кошти Проекту ЄС/ПРООН – 379,75 тис. грн., кошти сільського бюджету – 80,0 тис. грн., громадських організацій – 49,214 тис. гривень.
  • БСОК "Добробут Шевченкове -2015" в с. Шевченкове було придбано техніку для обробітку землі (сівалку зернову, прес підборщик, сепаратор зерна, екструдер, борону дискову та інше) на загальну суму 392,47 тис. гривень, з них кошти Проекту ЄС/ПРООН – 264,45 тис. грн., кошти сільського бюджету – 92,78 тис. грн., громадських організацій – 35,24 тис. гривень.

 

Підприємництво, споживчий ринок

Невід’ємною складовою економіки Березівської ОТГ є розвиток малого та середнього бізнесу. Станом на 01.01.2018  в громаді ведуть економічну діяльність 171 суб'єкт підприємництва, із них: 105 - фізичних осіб-підприємців та 66 юридичних осіб. За звітний період зареєстровано 16 фізичних осіб-підприємців та 1 юридичну особу.

Задовольняючи потреби населення громади в продовольчих та промислових товарах станом на 01.01.2018 на території ОТГ працює 20 продовольчих магазинів,               3 кіоски, 4 непродовольчі магазини, 6 змішаних магазинів та 4 заклади ресторанного господарства.

Приватними підприємцями громади надаються населенню перукарські, транспортні послуги, послуги лазні, столярні послуги.

Загалом протягом звітного періоду фізичними особами-підприємцями та юридичними особами було сплачено податків, зборів та обов’язкових платежів на загальну суму 13,5 млн. гривень.

Споживчий ринок Березівської об’єднаної територіальної громади характеризується достатнім рівнем товарного насичення, балансом попиту і пропозиції.

 

Транспорт та утримання доріг

З метою забезпечення беззбиткової діяльності автомобільних перевізників спрямовано 21,5 тис. грн. на відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним транспортом Глухів – Горіле (через Іващенкове).

За рахунок коштів державної субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних було здійснено капітальний ремонт доріг Березівської сільської ради в с. Слоут, с. Береза, с. Шевченкове на суму 1 086,9 тис. гривень.

За рахунок коштів бюджету сільської ОТГ проведено поточний ремонт доріг комунальної власності на загальну суму 378,1 тис. гривень.

 

Житлово-комунальне господарство

З метою забезпечення всіх категорій споживачів якісними житлово-комунальними послугами за 2017 рік сільською радою здійснювались заходи щодо розвитку галузі, створення належної матеріально-технічної бази для ефективного функціонування комунальних підприємств та можливості надання якісних житлово-комунальних послуг.

На території громади було проведено очищення доріг від снігу на загальну суму близько 23,3 тис. гривень.

В населених пунктах громади проведено санітарну вирубку аварійних дерев та декоративну обрізку дерев на загальну суму 59,3 тис. грн., забезпечено збирання та вивезення побутових відходів в селах Береза та Слоут згідно затвердженої схеми санітарної очистки на загальну суму 49,7 тис. гривень. У населених пунктах громади проведено очистку та поточний ремонт колодязів на загальну суму 10,0 тис. грн., замінено 2 лічильники обліку електроенергії на загальну суму 4,9 тис. гривень. На освітлення вулиць населених пунктів громади використано коштів у сумі 141,268 тис. гривень. Також проведено поточний ремонт вуличного освітлення в населених пунктах громади на загальну суму 123,5 тис. гривень.

За звітний період у всіх насалених пунктах громади встановлені нові адресні таблички найменувань вулиць на загальну суму 12,0 тис. гривень.

Для ефективної роботи комунального підприємства по обслуговуванню населення громади закуплено навісне обладнання для екскаватора на суму 56,5 тис. грн. та придбано трактор на загальну суму 513,8 тис. гривень (субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних громад).

Так, з метою модернізації системи водопостачання в с. Слоут за рахунок коштів Швейцарсько-українського проекту DESPRO (83,023 тис. грн.), коштів бюджету сільської ОТГ (99,552 тис. грн.), коштів субвенції з державного бюджету на розвиток інфраструктури громад (580,252 тис. грн.) та внеску громади (65,1 тис. грн.) завершено реконструкцію водогону централізованої системи водопостачання в с. Слоут, а саме укладено 4,43 км нової труби.

Для впровадження системи роздільного збирання твердих побутових відходів в Березівській громаді за рахунок коштів DESPRO придбано пункт накопичення ресурсоцінних відходів у с. Слоут на загальну суму 135,0 тис. гривень.

З метою поліпшення якості послуг у сфері поводження з побутовими відходами за кошти Березівської сільській об'єднаної територіальної громади у 2017 році придбали 18 металевих оцинкованих євроконтейнери загальною вартістю 140,4 тис. гривень.

Відповідно до Програми підтримки діяльності та розвитку місцевої пожежної охорони Березівської сільської ради на 2017-2019 роки та для забезпечення захисту жителів населених пунктів сільської ради, підвищення рівня протипожежного захисту на організацію діяльності місцевої пожежної охорони використано 217,5 тис. гривень.

Відповідно до Програми підтримки комунальних підприємств Березівської сільської ради Глухівського району Сумської області на 2016-2018 роки для забезпечення стабільної та беззбиткової роботи КП «Шевченківське» та «КП Господар 1» відповідно до їх функціональних призначень, виконання зобов’язань з виплати заробітної плати працівникам та сплаті податків, забезпечення надійності та безпеки експлуатації мереж водопостачання та іншого обладнання профінансовано з сільського бюджету 637,3 тис. гривень.

Також проведено капітальний ремонт господарської будівлі на загальну суму 628,4 тис. грн. (з них за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних громад – 608,5 тис. грн., бюджету сільської ОТГ – 19,9 тис. грн.).

 

Енергозбереження

        Одним із пріоритетних напрямків роботи сільської ради було підвищення ефективності використання та економії енергетичних ресурсів з метою зменшення тепловитрат будівель комунальної форми власності та економії бюджетних коштів.

Бюджетними установами та організаціями сільської ради проводиться щомісячний моніторинг споживання паливно-енергетичних ресурсів.

З метою скорочення споживання електричної енергії по селам Березівської громади впроваджуються енергозберігаючі заходи, а саме проводилася заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі на загальну суму 23,9 тис. гривень.

Для забезпечення скорочення обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів в звітному періоді розпочато впровадження енергозберігаючих заходів, а саме профінансовано роботи з:

  • капітального ремонту адмінбудівлі (заміна вікон, внутрішнє опорядження) с. Шевченкове на загальну суму 1 229,5 тис. грн. (з них за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних громад – 1 202,1 тис. грн., бюджету сільської ОТГ – 27,4 тис. грн.);
  • реконструкції адміністративної будівлі с. Слоут (утеплення, улаштування топкової з переведенням на альтернативний вид палива) – 1 177,904 тис. грн.(з них кошти ДФРР – 1 043,0 тис. грн., кошти бюджету сільської ОТГ – 134,904 тис. грн.);
  • реконструкції будівель (з утепленням) Березівського навчально-виховного комплексу в с. Береза на загальну суму 1 421,4 тис. грн. (з них за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних громад – 1 379,9 тис. грн., бюджету сільської ОТГ – 41,5 тис. грн.);
  • розроблення проектно-кошторисної документації по реконструкції будівлі (заміна вікон утеплення) Первомайського навчально-виховного комплексу за адресою: вул. Слави, 3, с. Первомайське – 21,2 тис. гривень.

 

Зайнятість

Протягом січня – грудня 2017 року було зареєстровано 242 чол., в тому числі отримали статус безробітного 179 чоловіки.

Чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в міськрайонному центрі зайнятості, склала 335 особи, в тому числі отримали статус безробітного 257 осіб. З початку року за направленнями служби зайнятості працевлаштовано 125 осіб, в тому числі 81 безробітних громадян.

            Протягом звітного періоду для організації та проведення громадських робіт було укладено 11 договорів. До участі у громадських роботах було залучено 127 осіб, відпрацьовано 1154 л/днів.

Безробітні були залучені до виконання робіт пов’язаних з благоустроєм населених пунктів.

За звітний період використано 97,0 тис. грн. фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а з бюджету громади спрямовано 100,07 тис. гривень.

Вирішального значення на ринку праці набуває рівень освіти та фахової підготовки молоді. Основним напрямком підвищення кваліфікації робітників та спеціалістів було стажування. Протягом звітного періоду профнавчання пройшли 25 чоловік.

Станом на 01.01.2018 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 131 чол., в тому числі мають статус безробітного 96 осіб.

 

Соціальний захист

            Для формування типової моделі організації виконання ОТГ своїх повноважень з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей у межах єдиного соціального простору та за принципом «єдиного вікна» на підставі наказу Мінсоцполітики від 21.06.2017 року № 1030 на рівні ОТГ впроваджено модель адміністрування надання соціальних послуг.

            На виконання зазначеного вище наказу в громаді створено службу у справах дітей, яка має статус юридичної особи та відділ соціального захисту населення.

            Для наближення соціальних послуг до населення організовано віддалені робочі місця для фахівців у старостатах (спеціалісти в с. Слоут, с. Шевченкове, с. Обложки, с. Первомайське, в с. Береза – фахівець із соц.роботи). На місцях працівники забезпечують роботу відділу як фронт-офісу: здійснюють підготовку, приймання, перевірку та передачу документів до УСЗН райдержадміністрації.

            Регламентом роботи відділу передбачено порядок взаємодії у сфері надання послуг із соціальної підтримки населення між сільською радою, в особі відділу СЗН, та УСЗН райдержадміністрації, органами пенсійного фонду (на умовах аутсорсінга) та міськрайонного центру зайнятості. Крім того, з УСЗН райдержадміністрації підписано угоду про взаємодію у сфері соціального захисту, зокрема, в частині впровадження автоматизованого приймання-передавання документів для попереднього  розгляду і прийняття рішень управлінням.

            Постійно проводиться робота по виявленню сімей в СЖО, зокрема здійснюється початкова оцінка потреб сім’ї (особи). Дану роботу проводять працівники відділу соціального захисту населення та відділу освіти, молоді та спорту сільської ради.

            За підсумками роботи у 2017 році надано матеріальну допомогу 51 сім’ї (особам), які перебувають в складних життєвих обставинах на загальну суму 112,55 тис. грн.

            Практикується виїзд в села громади, де безпосередньо відбувається спілкування з жителями та визначаються їх потреби в соціальних послугах, рівень задоволення роботою відділу та соціальними робітниками терцентру. У жовтні 2017 начальник відділу СЗН разом з директором терцентру відвідали села Іващенкове та Первомайське, у листопаді – с. Горіле.

            Також було надано матеріальну допомогу на загальну суму 8 тис. грн. учасникам Другої світової війни з нагоди 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

            Допомогу на поховання надано 8 жителям громади  на загальну суму 8 тис. гривень. 12 осіб, з них 6 учасників АТО, отримали кошти на пільговий проїзд у приміському транспорті. Крім того, 4 учасникам АТО надано матеріальну допомогу на загальну суму 4 тис. гривень.

            Через управління соціального захисту населення райдержадміністрації зза кошти бюджету Березівської ОТГ щомісячно виплачують грошову надбавку у сумі 200 грн. батькам загиблих учасників бойових дій при виконанні обов’язків військової служби у мирний час отримує 1 особа, а 3 особи з числа інвалідів та учасників бойових дій, яким виповнилося 90 більше років щомісячно отримують допомогу по 150 грн. кожен. 4 особи з інвалідністю, у зв’язку із захворюванням хребта та зору отримують кошти на оплату за житлово-комунальні послуги. Також щомісячно виплачується компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги (догляд  за особами, які досягли 80 річного віку і потребують стороннього догляду).

            Особи, які мають право згідно законодавства на санаторно-курортне лікування за коштами на оплату вказаних послуг у 2017 році не зверталися.

 

Впродовж останніх років зберігається тенденція збільшення коштів на виплату державних допомог, пільг окремим категоріям громадян та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Протягом звітного періоду на відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги нараховано субсидій на суму 11 701,1 тис. грн. та тверде паливо – 1 281,3 тис. гривень. Також призначено пільги окремим категоріям громадян на тверде паливо та скраплений газ на суму 143,6 тис. грн. та на оплату житлово-комунальних послуг – 343,5 тис. гривень. Державних допомог призначених для жителів Березівської громади виплачено на суму 8 852,6 тис. гривень.

 

Безпосереднім надавачем соціальних послуг в громаді є КУ «Територіальний центр соціального обслуговування», яким проводиться ряд заходів, спрямованих на покращення життєдіяльності людей похилого віку та підтримання їхньої соціальної активності.

Станом на 01 січня 2018 року на обліку у територіальному центрі перебуває 185 громадян, які потребують соціального обслуговування та перебувають у складних життєвих обставинах. В звітному періоді вони всі отримали соціальні послуги.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується 116 одиноких громадян, серед них 16 інвалідів, 1 інвалід війни, 26 учасників війни, 13 дітей війни. У денному відділенні  отримують послугу соціальної адаптації та соціально-педагогічну послугу «Університет ІІІ віку» – 69 громадян.

В територіальному центрі діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.

За звітний період територіальним центром було надано 12 особам платні соціальні послуги на суму 3,9 тис. гривень.

У 2017 році одинадцяти особам було проведено дрібний ремонт помешкань; твердим паливом забезпечено 53 особи – це 100% від тих, хто потребує; 107 осіб, що обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома подано документи для призначення житлових субсидій.

1 жовтня до Міжнародного дня людей похилого віку було організовано екскурсію для підопічних відділення денного перебування до Молченського монастиря м. Путивль, а для підопічних відділення допомоги вдома надано подарункові набори.

За звітний рік було перевірено 11 дільниць соціальних працівників щодо якості надання соціальних послуг. В жовтні-грудні проведено внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг установою.

 

У вересні 2017 року оновлено банк даних дітей пільгових категорій.  Станом на 01.09.2017 року обліку значаться 8 сімей, в яких 12 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах та здійснюється систематичний  контроль за умовами їх утримання, розвитку, виховання та навчання. Банк даних соціально незахищених категорій систематично оновлюється. Станом на 01.09.2017 року на первинному обліку в службі у справах дітей Глухівської РДА перебуває 18 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 13 – перебувають під опікою та піклуванням, 3 – у прийомних сім'ях, 4 – у дитячих будинках сімейного типу. По загальноосвітнім закладам Березівської сільської ради на обліку перебувають 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них 21 шкільного віку та 4 дошкільного віку. Протягом звітного періоду здійснювалися перевірки умов утримання і виховання також і дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклу- вання, в сім’ях опікунів та піклувальників, дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, усиновлених дітей. Всього протягом звітного періоду обстежено умови проживання 86 дітей, які виховуються у 35 сім’ях

На території громади функціонують 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 6 дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дитячих будинки сімейного типу, що виховують 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

За звітний період для 27 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування шкільного віку та дітей інших пільгових категорій було організовано поїздку до м. Суми, під час якої діти відвідали театральні вистави: «Лускунчик» та «Попелюшка».

Відповідно до Програми підтримки дітей та молоді Березівської сільської об`єднаної територіальної громади дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування до Дня захисту дітей були вручені подарунки (велосипеди, рюкзаки та солодощі) на загальну суму 12,8 тис. гривень.

          У рамках відзначення Дня усиновлення 30 вересня 2017 року для 25 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та їх опікунів (прийомних батьків, вихователів ДБСТ) було організовано поїздку до Менського зоопарку загальнодержавного значення.

          У рамках відзначення Новорічних святкувань до свята Святого Миколая 26 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування були закуплені солодкі подарунки та для 22 дітей даної категорії було організовано поїздку до м. Суми для перегляду вистави у Сумському театрі юного глядача.

 

 

Заробітна плата

 

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за січень-грудень 2017 року за оперативними даними склала 4 972 гривень, що становить 163,0% (3 050 гривень) до відповідного періоду минулого року.

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 01 січня 2018 року відсутня.

 

Пенсійне забезпечення

 

Заборгованість підприємств, установ та організацій громади станом на 01.01.2018 року до Пенсійного фонду відсутня.

 

 

Охорона здоров’я

Медичне обслуговування сільського населення на первинному рівні здійснюють: Комунальний заклад Березівської сільської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги Глухівського району», на вторинному рівні - Глухівська центральна районна лікарня. У сільській місцевості населення обслуговується сімейними лікарями, лікарем терапевтом, лікарем педіатром, працює лікар стоматолог. Забезпеченість сільської мережі лікарями складає 5,0 штатних одиниць, що становить 80% укомплектованості штатних посад. Стан забезпечення населення амбулаторіями становить 100%.

Персонал центру  обслуговує 5,6 тисяч жителів, з них 663 дитини. Із загального числа дорослого населення більше 38% - особи пенсійного віку.

Відповідно статистичних даних за минулий рік по структурних підрозділах Центру обліковується відвідувань 17 275, в тому числі до амбулаторій – 10 460, до фельдшерів ФАП і ФП звернулося 6 815, в тому числі  відвідувань дітей 3 940 та 79- вагітних жінок. Крім того, 7 783 відвідування  за екстреними викликами вдома. До лікаря - стоматолога мало місце 2,5 тисяч відвідувань.

Щодо стану здоров’я населення: за 2016 – 2017 роки  відсутня смертність немовлят, перинатальна смертність, смертність населення в працездатному віці на 1000 населення зменшилася. Захворюваність на серцево-судинну патологію, онкологічні захворювання в порівнянні з 2016 роком зменшилася.

За 2017 рік  профінансовано коштів на утримання Центру 3 055,1 тис. гривень, в тому числі з місцевого бюджету 56,6%.

Протягом 2017 року зміцнена матеріально-технічна база лікувально-профілактичних закладів первинної ланки на загальну суму 538,6 тис. гривень. Завершено реконструкцію будівлі АЗПСМ в с. Береза, на зазначені цілі використано коштів  з місцевого бюджету громади 228,2 тис. гривень. Проведено капітальний ремонт будівлі аптеки в с. Береза для розміщення лабораторії на загальну суму 163,4 тис. гривень, проведено поточні ремонти приміщень центру ПМСД на загальну суму 133,4 тис. гривень. Закуплено комп’ютерну техніку на суму 13,7 тис. грн.

Протягом року придбано лікарських препаратів для екстреного обслуговування населення на суму 49,1 тис. гривень, медичного обладнання на суму 23,0 тис. гривень.

З метою наближення спеціалізованої медичної допомоги сільським жителям проводилися виїзди бригад вузьких спеціалістів у села громади.

 В червні на теренах громади працював пересувний цифровий флюорограф Сумського обласного протитуберкульозного диспансеру. 464 жителя громади  не виїжджаючи зі свого села, не витрачаючи час та кошти,  могли пройти  абсолютно безкоштовно обстеження. В липні – серпні в населених пунктах громади бригадою лікарів ЦРЛ проведено профогляди дітей дошкільного та шкільного віку.            

Лікарями Центру відповідно до Урядової програми «Доступні ліки»  виписано 1157 рецептів хворим з сердцево – судиними захворюваннями, 51 рецепт  хворим на бронхіальну астму та 165 - на інсулинозалежний діабет. Відшкодовано коштів за Урядовою програмою на суму 68,8 тис. гривень.

В усіх структурних підрозділах Центру ПМСД здійснюється продаж лікарських засобів на умовах цивільно-правових угод з комунальним оптово-роздрібним підприємством «Глухівський міжрайонний аптечний склад».

Крім видатків на утримання комунального закладу Березівської сільської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги» було спрямовано кошти бюджету сільської об’єднаної територіальної громади на передачу іншої субвенції:

  • до бюджету м. Глухів у сумі 70,0 тис. гривень для придбання мобільної ренгенсистеми на умовах співфінансування та 30,0 тис. гривень для забезпечення інсуліном хворих мешканців Березівської громади;
  • до обласного бюджету Сумської області у сумі 150,6 тис. грн. на придбання лінійного прискорювача для Обласного комунального закладу «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер»;
  •  до районного бюджету Глухівського району у сумі 111,9 тис. грн. для надання первинної медико-санітарної допомоги населенню Березівської сільської ради комунальним закладом «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Глухівської районної ради та на відшкодування за безкоштовно отримані ліки по пільговим рецептам згідно постанови КМУ від 17.08.1998 № 1303.

Протягом 2017 року здійснювалось спрямування медичної субвенції до бюджету м. Глухів для Глухівської центральної районної лікарні у сумі 2 592,36 тис.  гривень та додаткової дотації для оплати комунальних послуг та енергоносіїв – 100,0 тис. гривень.

Освіта

 

Мережа навчальних закладів відповідає освітнім потребам населення і сформована у відповідності з демографічною ситуацією.

Всього в загальноосвітніх навчальних закладах Березівської сільської ради навчається 375 учнів. Загальною середньою освітою охоплено 100% дітей.

Станом на 01.09.2017 року на облік взято   280 дітей дошкільного віку від 0 до 6 років, які фактично проживають на території Березівської сільської ради. Різними формами  дошкільної освіти охоплено 221 дитина від 1 до 6 років, що становить 85.9%. Із них 154 дитини постійно відвідують дошкільні навчальні заклади; 34 малюка віком від 1 до 2,5 років охоплені роботою Консультативного центру «Разом з мамою»; 2 дітей-інвалідів  , знаходяться на соціальному патронаті. Стовідсотково охоплені дошкільною освітою  діти старшого дошкільного віку. Відсоток охоплення дітей від 3 до 6 років складає 95.4% (153 дитини).

У 2016-2017 навчальному році базову середню освіту отримали 33 учні (в минулому році - 38). Середню загальну освіту – 12 учнів (в минулому році - 19 випускників). Серед учнів 9 класу свідоцтва з відзнакою отримали 3 учні (9% від загальної кількості). Всього Похвальні листи за успіхи у навчанні отримали 14 учня (4% від загальної кількості) від  загальної чисельності.

У квітні 2017 року проведено чергову атестацію педагогічних працівників.

Різними видами харчування охоплено 95,1% учнів.  Для всіх учнів 1-4 класів та дітей пільгової категорії організовано гаряче харчування, 100% вартості якого фінансується з бюджету ОТГ. Для вихованців ДНЗ організовано безперебійне гаряче харчування.

Станом на 01.01.2018 року до місця навчання підвозяться шкільними автобусами – 57 учнів та 13 вихованців. За звітний період організованим підвезенням до місця навчання було охоплено 100% учнів від потреби. За звітний період організованим підвезенням до місця навчання було охоплено 100% учнів від потреби. Використано коштів з сільського бюджету – 161,4 тис. гривень.

Рівень комп’ютеризації закладів освіти у 2017 році становить 96%. До мережі Інтернет підключено 5 навчальних закладів, що становить 100% до потреби.

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти у 2017 році на умовах співфінансування з обласним бюджетом придбано стаціонарний комплекс «Розумники» для першого класу опорної школи на загальну суму 96,3 тис. грн. (кошти обласного бюджету - 48,15 тис. грн., кошти бюджету ОТГ – 48,15 тис. гривень), та інтерактивне місце учня (планшети) на загальну суму 104,8 тис. грн. (кошти обласного бюджету – 52,4 тис. грн., кошти бюджету ОТГ – 52,4 тис. гривень). Мультимедійний комплекс було придбано для Шевченківського НВК за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету на суму 44,0 тис. гривень.

Місцеву відпочинкову базу влітку 2017 року складали 11 пришкільних таборів у 6-ти загальноосвітніх школах, які працювали з 29 травня до 16   червня 2017 року, в яких фактично відпочила 281 дитина протягом 14 календарних днів. Для дітей було організовано дворазове безкоштовне харчування. Вартість харчування на одну дитину становила 17 гривень У 2017 році з бюджету ОТГ профінансовано коштів на харчування дітей в пришкільних оздоровчих таборах 55,61 тис. грн. На оздоровлення в позаміських таборах – 52,95 тис. гривень. У заміському таборі «Сонячний» оздоровлено 22 дитини пільгових категорій, у наметовому таборі «Літо мужності - 4 дитини. Один учень оздоровлювався в м. Бургас (Болгарія).

Для покращення умов навчання та виховання дітей у навчальних закладах  зроблено поточні  ремонти. З цією метою з бюджету ОТГ було профінансовано 170,7 тис. гривень, а саме:

-    поточний ремонт приміщення Обложківського НВК на загальну суму 11,74 тис. грн.;

- поточний ремонт Шевченківського НВК  на загальну суму 15,4 тис. грн.;

- поточний ремонт Іващенківської філії Березівського НВК на загальну суму 82,9 тис. грн.;

- поточний ремонт Первомайського НВК на загальну суму 14,4 тис. гривень.

Для забезпечення скорочення обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів в звітному періоді розпочато впровадження енергозберігаючих заходів, а саме профінансовано роботи з:

  • реконструкції будівель (з утепленням) Березівського навчально-виховного комплексу в с. Береза на загальну суму 1 421,4 тис. грн. (з них за рахунок субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних громад – 1 379,9 тис. грн., бюджету сільської ОТГ – 41,5 тис. грн.);
  • розроблення проектно-кошторисної документації по реконструкції будівлі (заміна вікон утеплення) Первомайського навчально-виховного комплексу за адресою: вул. Слави, 3, с. Первомайське – 21,2 тис. гривень;
  • за рахунок коштів бюджету сільської ОТГ було профінансовано роботи з ремонту системи опалення в Обложківському ДНЗ на загальну суму 96,86 тис. гривень.
  • заміни електричних ламп розжарювання у закладах освіти на світлодіодні на загальну суму 17,5 тис. гривень.

Також завершено реконструкцію столової Слоутського навчально-виховного комплексу на умовах співфінансування з ДФРР. Виконано роботи на загальну суму 418,429 тис. грн. (кошти ДФРР – 376,586 тис. грн, кошти бюджету ОТГ – 41,843 тис. гривень).

З метою створення належних умов для організації харчування за кошти сільського бюджету оновлено технологічне обладнання харчоблоків закладів освіти на загальну суму 25,7 тис. гривень.

Встановлено камери відеоспостереження в Березівський НВК на загальну суму 13,6 тис. гривень.

Проведено капітальний ремонт асфальтного покриття біля Березівського НВК на загальну суму 288,58 тис. гривень.

З 1 вересня  2017 року в Первомайському ДНЗ «Бджілка» відкрито другу групу. Для ії обладнання з бюджету сільської ОТГ профінансовано 35,00 тис. гривень. Також

у навчально-виховних комплексах оновлено дитячі майданчики за рахунок бюджету ОТГ на загальну суму 96,0 тис. гривень. Для оснащення  ДНЗ  дитячими меблями, посудом, постільною білизною, іграшками та спортивним інвентарем було використано з бюджету сільської ОТГ 18,86 тис. гривень.

Для оновлення шкільних меблів закладів загальної середньої освіти використано коштів сільського бюджету 30,9 тис. грн. та коштів обласного бюджету – 6,0 тис. гривень.

 

Культура

У Березівській об’єднаній громаді працює 8 клубних закладів, які забезпечують культурно-просвітницьку діяльність у об’єднаній територіальній громаді: комунальний заклад «Березівський центр культури і дозвілля» та його філіали – 4 сільських будинки культури в селах Слоут, Шевченкове, Обложки, Первомайське, 2 сільських клуба в селах Землянка та Горіле та 1 об’єкт дозвіллєвої роботи в с. Іващенкове.

Згідно рішення одинадцятої сесії сільської ради від 24.10.2016 року № 179 з 01.01.2017 року створено комунальний заклад Березівської сільської ради «Березівська територіальна публічна бібліотека». До нього ввійшли 7 бібліотек, що у 2016 році були у складі «Березівського центру культури і дозвілля».

Організація змістовного, якісного та цікавого дозвілля – одне з пріоритетних завдань творчих працівників клубних закладів. За різними напрямками роботи звітного періоду діяло 47 клубних формувань, які охоплюють 415 жителів громади, звання «народний» мають 2 аматорських колективи художньої самодіяльності.

Протягом звітного періоду проведено 252 культурно-мистецьких заходи, із них;  8 - «День села», День незалежності України, фестиваль народної творчості «Квітуй в любові і добрі, Сумщино край благословенний!», День партизанської слави «Пам'ять буремних літ». Відповідно до Програми забезпечення культурно-мистецьких заходів на 2017 рік на виконання вищезазначених заходів використано 47,7 тис. гривень.

Культурна спадщина громади нараховує 27 пам’яток історії, 1- археології, 1 – архітектури.

З метою забезпечення належного естетичного рівня та технічного стану будівель закладів культури завершено капітальний ремонт Шевченківського СБК на загальну сум 590,1 тис. грн. (з них кошти субвенції на розвиток інфраструктури – 577,6 тис. грн. та бюджету ОТГ – 12,5 тис. грн.).

Для клубних закладів сільської ради протягом 2017 року за рахунок коштів бюджету сільської ОТГ придбано звукопідсилюючу апаратуру, музичні інструменти, сценічний одяг, більярдний стіл, комп’ютерну та оргтехніку на загальну суму 256,4 тис. гривень. Проведено поточний ремонт танцювального майданчика та встановлено вуличні тренажери, ліхтарі, лавочки в парку с. Слоут на загальну суму 186,2 тис. гривень. Також за кошти бюджету сільської ОТГ встановлено тренажери в Шевченківському сільському будинку культури на загальну суму 51,4 тис. гривень. Крім того, за кошти бюджету ОТГ придбано сценічні костюми для самодіяльних колективів на загальну суму 83,0 тис. гривень.

Також проведено поточний ремонт асфальтобетонного покриття біля будинку культури в с. Слоут на суму 198,6 тис. грн. та встановлено металопластикові вікна в Обложківському СБК на загальну суму 22,1 тис. гривень. Відремонтовано тротуар  біля Березівського будинку культури на суму 202,6 тис. гривень. Також проведено ремонт приміщення Первомайського сільського будинку культури на загальну суму 402,4 тис. гривень. Проведено капітальний ремонт системи опалення в будинку культури с. Слоут на загальну суму 289,1 тис. гривень. Проведено капітальний ремонт приміщення коридору та частини фасаду будинку культури в с. Обложки на загальну суму 220,9 тис. грн. (з них кошти субвенції на розвиток інфраструктури – 144,0 тис. грн. та бюджету ОТГ – 76,9 тис. грн.).

З метою приведення пам’яток історії в належний естетичний стан проведено поточний ремонт меморіального комплексу, який розташований в с. Слоут на загальну суму 49,9 тис. гривень.

 

Фізична культура та спорт

З метою створення необхідних умов для реалізації державної політики у сфері фізичної культури та спорту, задоволення потреб населення у поліпшенні здоров'я, фізичному і духовному розвитку населення рішенням сесії Березівської сільської ради від 23.12.2016 №225 затверджено Програму розвитку фізичної культури і спорту в Березівській сільській раді на 2017-2020 роки.

Для покращення стану організації фізкультурно - оздоровчої роботи при відділі освіти, молоді та спорту проводяться семінари – наради з вчителями та тренерами навчальних закладів Березівської сільської ради.

Всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи зайнято 527 дітей (152 – дошкільного віку, 375 - шкільного). Кількість учнів, які відвідують заняття фізичної культури становить 523 осіб, серед яких 321 дитина відвідує заняття 3 рази на тиждень та більше. За станом здоров’я до спеціальної медичної групи відносять 4 учня.

У рамках позашкільної освіти при навчальних закладах Березівської сільської ради протягом звітного періоду працювало 7 гуртків. Крім уроків, для підвищення рухової активності, у всіх загальноосвітніх навчальних закладах використовуються різноманітні позаурочні форми: фізкультурно-оздоровчі заняття в режимі дня, домашні завдання, проходять заняття в спортивних клубах, секціях.

В освітніх закладах функціонує 4 спортивних клуби, в яких займається 143 вихованця. На базі клубів функціонують спортивні секції. Заняття проводять сім тренерів. Робота клубів спрямована на організацію дозвілля дітей, зміцнення їх здоров'я та упровадження здорового способу життя.

Протягом звітного періоду проходили змагання серед дітей, юнаків, молоді та ветеранів з різних видів спорту. Це дає певні здобутки у спортивно-масовій та оздоровчій роботі в Березівській об`єднаній територіальній громаді.

Так, за звітний період на території громади проведено 23 фізкультурно-спортивно-масових заходів. Організовано проведення турнірів з волейболу та футболу під час оздоровчо - відпочинкового періоду в пришкільних таборах.

Команди ОТГ взяли участь у 17 районних змаганнях. Збірна команда Березівської  об`єднаної територіальної громади зайняла ІІІ загальнокомандне місце в обласному культурно – спортивному святі «Краща спортивна громада Сумщини 2017 року» серед збірних команд територіальних громад. У вересні місяці стартували ХХVІ шкільні спортивні ігри. На стадіоні с. Слоут пройшов турнір з міні – футболу «Золота осінь» серед дітей 2004 р.н. та молодших присвячений Дня захисника України.

На проведення та участь у спортивних заходах у звітному періоді використано 62,9 тис. грн. коштів бюджету сільської об’єднаної територіальної громади. Для футбольної команди с. Слоут  «Чапаєвець» придбано форму на суму 12,7 тис. гривень.

 

 

Начальник управління фінансів

та економічного розвитку

Березівської сільської ради                                                                           О.В.Очеретько

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь