МІСЯЦЬ ОБІЗНАНОСТІ ПРО МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ ПІД ГАСЛОМ: «ТИ ЯК? СЕНСИ ПОРЯД»
У травні в Україні стартував Місяць обізнаності про ментальне здоров’я — щорічна ініціатива, яка покликана нагадати: дбати про себе нормально, говорити про емоційний стан — важливо, а шукати внутрішні опори — необхідно.
Цьогоріч кампанія проходить під гаслом: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com». І це не просто слова. У часи, коли 61 % українців зізнаються, що відчувають напруженість, 59 % — втому, а понад третина переживає розчарування (39 %) і безсилля (35 %), питання сенсів набуває особливої ваги.
Коли очікування не збігаються з реальністю, ми часто губимо внутрішню опору. Психологи кажуть: це легко сплутати з втратою сенсів. А саме сенси можуть стати тим, що тримає — допомагає не тільки вистояти, а й знайти сили рухатися далі.
Що пропонує ініціатива?
Платформа «Ти як?» щодня публікує теплі підтримувальні послання у межах «СенсоТеки. Ти як?». Їх зібрала Всеукраїнська програма ментального здоров’я спільно з психологинею Світланою Ройз.
Усі послання доповнені практичними порадами, як піклуватися про себе, плекати стійкість і зменшувати вплив стресу.
Розділ «Самодопомога» на платформі став повноцінним інструментом онлайн-підтримки. Він доступний кожному, хто шукає способи зменшити внутрішню напругу.
Моментал — застосунок, що щодня ділиться простими правилами стійкості. Це мікроформат турботи про себе, який можна використовувати в будь-який момент дня.
Марафон «СенсоТека. Ти як?» триває на сторінках «Ти як?» та Координаційного центру з психічного здоров’я КМУ. Це простір для рефлексії, пошуку підтримки та обміну досвідом.
Чому це важливо?
Місяць обізнаності про ментальне здоров’я — це не лише про інформування. Це — про увагу. До себе. До тих, хто поруч. До того, що всередині. І навіть тоді, коли навколо — невизначеність, тривога чи втома, сенси можна віднайти у простому: у словах, у зустрічах, у підтримці, у маленьких діях, які допомагають залишатися в контакті з собою та життям.
Просте запитання «Ти як?» може бути початком важливої розмови — із собою чи з близькими. Розмови, що допоможе знайти відповіді. Знайти сенси. І, можливо, зробити перший крок до внутрішнього відновлення.