Березівська громада
Сумська область, Шосткинський район

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

Дата: 14.12.2024 10:04
Кількість переглядів: 32

До Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Указом Президента України від 10 листопада 2006 р. в Україні 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Сьогодні ми вшановуємо тих, хто ціною власного життя та здоров’я захистив світ від наслідків однієї з найбільших техногенних катастроф.

В історії України є багато скорботних дат, спогад про які щемить серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року. У цей день вогонь Чорнобиля опалив долі  мільйонів людей, спричинив проблеми, які з часом змінилися, але не зникли.

За уточненими списками ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС працівників Національної гідрометеорологічної служби України та наукових працівників Українського гідрометеорологічного інституту (колишній УкрНДГМІ), які з 1986 року брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії (станом на 2024 року) з 252 ліквідаторів за ці 38 років з життя пішло 97 наших колег, перед якими ми схиляємо голови; 8 ліквідаторів емігрували; доля 9 – невідома.

Ми будемо завжди пам’ятати про них, передаючи цю пам’ять прийдешньому поколінню гідрометеорологів, як історію героїзму і мужності працівників під час виконання своїх службових і громадянських обов’язків в умовах надзвичайних ситуацій та особливий період воєнного часу. Переконані в тому, що імена наших колег гідрометеорологів-ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС заслуговують на те, щоб залишитись на сторінках історії розвитку і становлення Національної гідрометеорологічної служби України!

Дякуємо кожному, хто долучився до цієї непростої роботи. Пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя, і підтримуємо тих, хто продовжує жити з її наслідками. Ваш подвиг – у наших серцях назавжди!

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь