Вищі військові навчальні заклади здійснюють підготовку громадян України для подальшого проходження військової служби в ДПСУ

Дата: 03.04.2024 08:58

Набір вступників на навчання до вищих військових навчальних закладів України, закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку військових фахівців за державним замовленням Державної прикордонної служби України (далі - ВВНЗ) у 2024 році проводиться до:

1. Харківського Університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба;
  2. Військового інституту танкових військ  Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут»;
  3. Військово-юридичного факультету Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

ВВНЗ здійснюють підготовку громадян України (віком від 17 років до 30 років, у тому числі тих, яким 17 років виповнюється в рік вступу) для подальшого проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу в Державній прикордонній службі України.  Вступ здійснюється за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ 2024, 2023, 2022 ), перевірки рівня їх фізичної підготовленості, які пройшли професійно-психологічний відбір, медичний огляд та відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

Фінансування підготовки здобувачів вищої освіти здійснюється за рахунок видатків державного бюджету – за державним замовленням (військових фахівців за схемою підготовки «курсант», слухачів). Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту у ВВНЗ на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.

Для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра у ВВНЗ на основі повної загальної середньої освіти за денною формою здобуття освіти (за схемою підготовки «курсант») необхідно звернутися до підрозділу комплектування 5 прикордонного загону (м. Суми, контактні дані:  (067) 365 71 35 (Viber, WhatsApp, Telegram); (095) 780 29 04, (097) 189 10 95;  E-mail: VKomplekt5@dpsu.gov.ua та особисто подати документи з метою формування навчальної справи.

Переглянути та завантажити буклет можна за посиланням.