Гудбай шахрай

Дата: 08.04.2024 08:56

За минулу добу жертвами шахрайства стали четверо жителів області та втратили близько 287 000 гривень. За всіма фактами відкрито кримінальні провадження.

До поліції звернулась 45-річна жителька обласного центру та повідомила, що невідомі ошукали її на 192 000 гривень. Зі слів заявниці в одному з месенджерів побачила повідомлення про можливість отримати грошову допомогу та перейшовши за посиланням (зазначеним у повідомленні) авторизувалась за допомогою застосунку банку. Після чого потерпілій зателефонував невідомий, який представившись працівником банку повідомив, що з її банківської картки намагаються перерахувати грошові кошти, тож необхідно зайти у додаток та перерахувати кошти на іншу картку. Виконавши всі вказівки зловмисника – жінка втратила велику суму власних заощаджень.

Радимо негайно припинити розмову, якщо...
• запитують термін дії картки, тризначний номер на звороті картки, паролі, коди банків та мобільних операторів;
• керують у телефонній розмові вашими діями (просять зробити транзакцію, встановити програму на ваш пристрій);
• просять сфотографувати та переслати/надати фото платіжної картки;
• лякають, що ваша картка заблокована, а злочинці зламали рахунок;
• просять перейти за посиланням та зазначити всі персональні дані та реквізити платіжної картки.

За інформацією поліції Сумської області