На Сумщині змінилися правила продажу алкоголю

Дата: 25.03.2024 15:52

Голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ та командир оперативно-тактичного угруповання «Сіверськ» Дмитро КРАСИЛЬНИКОВ підписали спільний наказ від 25.03.2024 № 3-ОД/29 «Про торгівлю алкогольними напоями у Сумській області», який упорядковує обмеження щодо реалізації алкогольних напоїв у Сумській області з метою забезпечення громадської безпеки та порядку, покращення військової дисципліни та запобігання правопорушень серед особового складу. Відповідно до зазначеного документа встановлені такі обмеження.
На територіях можливих або активних бойових дій, для яких дата припинення можливості або завершення бойових дій не визначена:

• у закладах роздрібної торгівлі та кафетеріях дозволено щоденний продаж слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11:00 до 19:00 години, тоді як інші (міцні) алкогольні напої можуть реалізуватися лише в суботні та недільні дні з 11:00 до 19:00 години. Водночас у межах п’ятикілометрової зони від державного кордону України в усі дні, в тому числі суботні та недільні, дозволена реалізація лише слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11:00 до 19:00 години, а продаж інших, в тому числі міцних алкогольних напоїв заборонено.

• У закладах ресторанного господарства (крім кафетеріїв) дозволено щоденний продаж усіх алкогольних напоїв з 11:00 до 21:00 години, а в межах п’ятикілометрової зони від державного кордону України дозволено щоденний продаж лише слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11:00 до 19:00 години (продаж інших, в тому числі міцних алкогольних напоїв, заборонено).

На інших територіях (які не належать до територій можливих або активних бойових дій, для яких дата припинення можливості або завершення бойових дій не визначена) у роздрібній торговельній мережі та в закладах ресторанного господарства (в тому числі кафетеріях) дозволено щоденний продаж усіх алкогольних напоїв з 8:00 до 21:00 години, а в межах п’ятикілометрової зони від державного кордону України дозволено щоденний продаж лише слабоалкогольних напоїв, вин та пива з 11:00 до 19:00 години (продаж інших, в тому числі міцних алкогольних напоїв, заборонено).
З текстом наказу можна ознайомитися за посиланням: https://sm.gov.ua/images/docs/dostup/2024/3n_29_24.pdf