Сумська область, Шосткинський район

Обговорили соціальну адаптацію

Дата: 21.03.2024 14:41
Кількість переглядів: 144

У середу, 20 березня  відбулась робоча зустріч персоналу Шосткинського районного сектору №1 філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області з керівником КУ «Центру надання соціальних послуг» Березівської сільської ради Ларисою РИБАЛКО.

В ході зустрічі були підведені підсумки проведеної роботи за 2023 рік, стосовно осіб, які повертаються з місць позбавлення волі. Обговорені та визначені основні напрямки роботи 2024 року при реалізації Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 03.04.2018 №947/5/467/609/208 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк» в умовах воєнного стану. Особливу увагу під час зустрічі приділено питанню надання соціальних послуг, здійснення соціального супроводу після звільнення за обраним засудженим місцем проживання у разі виявлення факту неможливості проживання засудженого за обраним ним місцем проживання та визначення шляхів щодо організації притулку та соціальних послуг. Звернуто увагу на важливість соціальної адаптації для працездатних звільнених з місць позбавлення або обмеження волі осіб, які досягли 35 років; соціальної інтеграції та реінтеграції, надання притулку для працездатних звільнених осіб у віці старше 18 років (влаштування до закладу соціального захисту для бездомних осіб).