Особливості повторного отримання актових записів цивільного стану
Статтею 49 Цивільного кодексу України та статтями 2 та 3 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» визначено, що актом цивільного являється події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.
До актів цивільного стану належить відомості про: народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо.
У разі втрати такого акту, особа звертається до структурного підрозділу реєстрації актів цивільного стану або через застосунок Дія.
Разом з тим, при звернення до органу ДРАСУ необхідно мати при собі: оригінал паспорта, ідентифікаційний код та сплатити адміністративний збір у розмірі 51 копійку (0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян).Строк надання такої послуги 1 робочий день.
При отриманні повторного свідоцтва, на ньому робиться відмітка «Повторно».
Варто зауважити, що повторно видане свідоцтво має таку саму юридичну силу, як і попередньо виданий документ.
Через портал «Дія» можна відновити такі втрачені документи: свідоцтво та витяг про народження; свідоцтво та витяг про смерть; свідоцтво про зміну імені; свідоцтво про реєстрацію чи розірвання шлюбу.
Як це зробити:
-
авторизуйтеся на порталі Дія;
-
клікніть Послуги ➝ Довідки й витяги;
-
виберіть потрібний документ;
-
вкажіть, для кого документ і причину повторної видачі;
-
виберіть, де заберете документ;
-
оплатіть послугу;
-
підпишіть заяву Дія.Підписом або іншим КЕП.
За кілька днів можна забрати дублікат у ДРАЦС, який вказали при замовленні, чи у відділенні або кур’єром Укрпошти.