Сумська область, Шосткинський район

Кожен може постраждати від злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми

Дата: 25.12.2023 15:16
Кількість переглядів: 31

З початку повномасштабної війни ризик потрапляння українських громадян у ситуацію торгівлі людьми значно зріс.

Відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, в тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Статтею 149 Кримінального кодексу України передбачено, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.

Виявлення та розслідування злочинів щодо торгівлі людьми та ідентифікація постраждалих осіб від торгівлі людьми вимагає ґрунтовних знань та свідомого ставлення кожного громадянина України до випадків торгівлі людьми.