Вшанували видатну землячку
16 жовтня у громадському історико-етнографічному музеї відзначили 190-річчя від дня народження Пелагеї Яківни Литвинової-Бартош.
Захід проходив в змішаному форматі: живе спілкування та відео конференція. Про життєвий та творчий шлях етнографині Литвинової-Бартош розповідали спікери нашої зустрічі: Наталія Міллер - краєзнавець, дослідник родоводів;
Олена Кужельна – краєзнавець;
Надія Зайцева - історик-краєзнавець; Наталя Пацанівська - директорка історичного музею м. Хмільник;
Леся Іванченко - краєзнавець, кандидат історичних наук ;
Сергій П'ятаченко (краєзнавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики та філології СумДу, голова Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, дійсний член Наукового товариства ім. Т. Шевченка, голова Сумського осередку НТШ;
Микола Гурець - краєзнавець, член національної спілки журналістів ;
Володимир Цюкало - краєзнавець, директор центру культури та дозвілля Березівської сільської ради.
На початку заходу вшанували пам'ять етнографині відкриттям пам'ятної дошки на місці її ймовірного поховання.
Микола Петрович Гурець поділився чудовою новиною щодо написання книги про Пелагею Литвинову-Бартош "Золотою письменницею України" Світланою Талан. Також Світлана Олегівна надіслала в подарунок нашому музею осучаснений портрет Пелагеї Яківни.
Ще одним сюрпризом на нашому заході була презентація передруку найвидатнішої праці Литвинової-Бартош " Весільні обряди та звичаї у селі Землянці Глухівського пов. у Чернигівщині"
Лунали слова відео-привітання від нащадка роду Литвинових, воїна ЗСУ Ігоря Ковальова.
Затишну атмосферу дійству додавав колоритний спів фольклорного гурту "Панянки із Землянки".
Дякуємо всім за участь в нашому заході.
Просимо вибачення, що не всіх бажаючих змогли долучити. Захід в такому форматі проводився вперше. Наберемося досвіду і все буде)
За матеріалами конференції планується видання збірника.