В Українському інституті національної пам’яті збирають свідчення про мужні діяння під час війни

Дата: 30.03.2023 15:50

Одразу ж після минулорічної російської агресії інформаційний простір був сповнений розповідями про героїчних мирних мешканців, які голіруч зупиняли військову техніку окупантів, ризикували життям, щоб передати інформацію нашим воїнам чи врятувати життя інших, виходили на протести перед озброєними росіянами та багато інших мужніх вчинків українців. В історію перемоги над російським агресором, крім героїчного чину Сил оборони України, мають бути вписані й численні вияви людяності та сили духу цивільних українців. Йдеться про факти допомоги, порятунку та мужніх вчинків, здійснені цивільними на окупованій чи прифронтовій території за увесь період війни, починаючи з 2014 року. Перший етап проєкту передбачає збір та систематизацію таких фактів, в подальшому Інститут планує оприлюднення частини зібраних матеріалів (за згодою їх авторів) (з детальною інформацією про проєкт можна ознайомитися на офіційній сторінці Інституту за посиланням: https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/uinp-ogoloshuye-zbir-svidchen-pro-lyudyani-ta-muzhni-diyannya-pid-chas-viyny).