Пробація - альтернативний метод покарання. Результати роботи підрозділу за 2022 рік

Дата: 17.02.2023 15:01

5 лютого, для працівників пробації особливий день – День, який 8 років тому змінив хід історії всієї нашої держави. Адже з прийняттям Закону України «Про пробацію» ми зробили крок назустріч гуманізації системи виконання кримінальних покарань і взяли курс на підвищення безпеки в суспільстві.

Пробація — це альтернатива позбавленню волі, що передбачає відбування засудженими покарання в громаді без ізоляції від суспільства.

Контроль за поведінкою та виконанням обов’язків такими засудженими здійснюють працівники пробації. У разі порушення правил відбування покарання такі особи можуть потрапити за грати.

Для запобігання вчиненню нових правопорушень для кожного клієнта пробації, залежно від його індивідуальних особливостей та життєвих обставин, розробляється спеціальний комплекс заходів впливу на весь період пробації. Підібрати "ключик" до серця людини, змотивувати правопорушника до змін і вивести його на шлях до кращого життя - завдання для працівників пробації, які працюють із особами, засудженими до покарань, не пов'язаних із позбавленням волі.

Діяльність пробації в Україні забезпечує Державна установа «Центр пробації», що підпорядкована Міністерству юстиції України. Крім того, для забезпечення безпеки суспільства пробація залучає соціальних працівників різних служб і установ, представників громадських організацій та волонтерів.

У Сумській області діяльність пробації забезпечує філія Державної установи «Центр пробації» в Сумській області, на території  Глухівської, Березівської, Шалигинської та Есманьської громад   завдання і функції уповноважених органів з питань пробації виконує Шосткинський районний сектор №1 філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області, який розташований за адресою: вул. Спаська, 25, м.Глухів

За 2022 рік по обліках сектору пройшло 107 осіб засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі;

• складено 27 досудових доповідей 5 з них стосовно неповнолітніх обвинувачених;

• отримано до виконання 6 постанов суду стосовно осіб яких притягнуто до адміністративної відповідальності (1 з них суспільно корисні роботи);

• з метою підготовки до звільнення осіб засуджених до покарання у вигляді позбавлення (обмеження волі) опрацьовано 23 запити з установ виконання покарань;

• перераховано на рахунок місцевих громад 119850 грн. штрафу;

• утримано та перераховано до прибутку Держави з заробітної плати засуджених до виправних робіт  13004 грн;

• перераховано на рахунок Державної виконавчої служби за суспільно корисні роботи 25 312-25грн;

• співпрацювали відповідно до укладених меморандумів в напрямку надання соціальної допомоги та послуг з 6 державними та комунальними установами;

• залучали до соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації волонтера  пробаціїї.

Наша робота наповнена здобутками і перемогами, яких непросто досягти і важко заперечити. Попереду – багато викликів і амбітних планів, які під силу лише тим, хто вірить в пробацію та готовий сягати нових висот незалежно від обставин.

Інформацію підготував начальник

Шосткинського районного сектору №1

філії Державної установи «Центр пробації»

в Сумській області                                                                Олена ОМЕЛЬЧЕНКО