16 днів проти насильства - "Домагання - це не комплімент"

Дата: 19.11.2021 09:54

Насильство щодо жінок та дівчатодне з найпоширеніших порушень прав людини у світі.

Кожна третя жінка (33%) протягом життя зазнала фізичного та/або сексуального насильстваце приголомшливий показник. Ґендерно зумовлене насильство (ҐЗН) є глобальною проблемою, яка вражає всі країни у тих чи інших формах, включно з сексуальним насильством, домашнім насильством та торгівлею людьми з метою сексуальної експлуатації. Подекуди в світі ситуація навіть гірша, оскільки 70% жінок та дівчат повідомляли, що зазнавали насильства у зв’язку з їхньою гендерною приналежністю. Це насильствосексуальне, фізичне, психологічне, емоційне та/або економічнеможе відбутися будь-де і будь-коли, на приватній території та в громадських місцях. Ґендерно зумовлене насильство спричиняє як безпосередні, так і довгострокові наслідки для фізичного, психічного та сексуального здоров’я жінок та дівчат, і зрештою впливає на їх загальне благополуччя та стає на заваді повноцінній участі в житті суспільства. Ґендерно зумовлене насильство не лише спричиняє біль та страждання, але й руйнує родини, погіршує ефективність праці, послаблює конкурентоздатність країни та сповільнює її розвиток.

Традиційний колір 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства у всьому світі - помаранчевий

Шістнадцятиденний період акції охоплює такі важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудняВсесвітній день боротьби зі СНІДом;

3 грудняМіжнародний день людей із інвалідністю;

5 грудняМіжнародний день волонтера/волонтерки;

10 грудняМіжнародний день прав людини.