Увага! Діє «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки

Дата: 11.10.2021 09:11

Станом на понеділок, 11 жовтня, Сумщина залишається у числі областей, де запроваджено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки

Нагадаємо, що з 00:00 год 23 вересня 2021 року на всій території України почав діяти жовтий рівень епідемічної небезпеки. Відповідне рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 21 вересня. Проте за даними МОЗ, станом на 11 жовтня 2021 року вже 18 областей відповідають «помаранчевій» зоні: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Львівська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська.

Нагадаємо, що «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки є сигнальним про наближення регіону до «червоної»  зони. Він визначається автоматично, коли спостерігається перевищення хоча б одного з таких показників:

• завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
  • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,
  • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,
  • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,
  • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

Зауважимо, що такий показник, як рівень захворюваності (норма менше 75 на 100 тисяч населення) вже перевищений у всіх областях.

На території, де установлений «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, діють обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки зокрема дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, у громадському транспорті тощо. А також забороняється:

• проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів,
  • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

Шановні мешканці громади, з метою запобігання поширенню як на території громади так і  на  території України  гострої респіраторної хвороби COVID-19, велике дотримуватись протиепідемічних заходів. Виконання цих простих правил допоможе убезпечити Вас, Ваших близьких, а також людей, які Вас оточують, та знизити ризики зараження коронавірусною інфекцією.