Уклін Кобзарю

Дата: 24.05.2017 16:58

У Березівській об’єднаній територіальній громаді відзначили роковини перепоховання Тараса Шевченка.

За заповітом самого Тараса Григоровича, 156 років тому його прах перевезли із цвинтаря в Петербурзі й перепоховали в Каневі. В понеділок, 22 травня, вшанувати пам'ять Великого Кобзаря на літературно-мистецький захід «В сім’ї вольній новій» у селі Шевченкове зібралися делегації сіл Березівської ОТГ та Глухівського району. Вітаючи присутніх від імені голови громади, староста с. Шевченкове Олена Щебедько, побажала всім здоров’я і миру та закликала берегти в серцях іскру «Тарасового слова». Суголосними були промови заступника голови Глухівської райради Галини Стороженко та керівника Березівського центру культури і дозвілля Володимира Цюкала, котрі, виступаючи, наголосили на величезному значенні творчої спадщини Шевченка у вихованні справжніх патріотів. Проникливо, щиро й задушевно прозвучали невмирущі рядки віршів генія українського народу у виконанні учнів та місцевих поетів. Потому квіти пам’яті лягли до підніжжя меморіалу Т. Шевченку.

Після офіційної частини всі бажаючі мали змогу ознайомитись із шикарною виставкою виробів у містечку майстрів, що розгорнулося у парку. Там можна було взяти участь у майстер-класах з писанкарства і бісероплетіння та придбати сувенірну продукцію. Вшанування пам’яті Великого Кобзаря завершилося концертом. Під час якого прекрасні номери дарували кращі виконавці і творчі колективи Глухівщини та ансамбль «Поліські зорі» із сусідньої С.-Буди. Також присутні підкріплювалися смачним кулешем, приготованим, як і годиться, у величезному казані на вогнищі. А для дітей було організовано зону розваг.Фото без опису.