Як вберегтися від коронавірусу

Дата: 13.03.2020 13:28

Рекомендації мешканцям Сумської області щодо симптомів, правил гігієни та як себе поводити під час коронавірусу:

• Мити руки з милом ( мінімум 20 секунд ) , або дезінфікуючими засобами із вмістом спирту . Потім знімаємо верхній одяг, потім знову миємо руки.
• Верхній одяг потрібно ізолювати ( наприклад на балкон).
• Одяг потрібно просушувати під сонцем до 12 год.
• Потрібно мати два комплекти одягу.
• Якщо є травми на шкірі , потрібно заклеїти їх медичним клейом (пластир не допомогає). Бути уважним під час гоління , манікюр .
• Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс серветкою , або згином ліктя . Відразу викидайте серветку і мийте руки .
• Тримайтесь на відстані від людей, в яких кашель і температура .
• Не торкайтесь очей, носа, рота.
За одну годину до обличчя торкаються до 15 разів. Старайтесь не торкатися .
• По можливості використовуйте маску, рукавички , очки ( можливо навіть сонцезахисні, головне щоб щільно прилягали до обличчя)коли виходимо на вулицю .
• По можливості не використовувати ліфт . Повертатися додому по сходам .
• Провітрювання дому, автомобіля 2-3 рази на добу.
• Вживайте тільки добре приготовлену їжу(термічно оброблену).
• Уникайте контактів із тваринами.
• Зміцнюйте свій імунітет( здоровий сон, повноцінне харчування , водний баланс). Пити воду кожні 15-30 хв, щоб ротова порожнина постійно була волога
• Дезінфікуйте особисті речі ( телефони, гаджети , сумки , тощо ).
• Коври, м’ягкі речі зібрати , скрутити і скласти в окреме приміщення.
• Для дезінфекції використовуйте любі дезінфікуючі розщини із вмістом спирту не менше 70%.
• Приготуйте дезінфікуючий розщин в домашніх умовах. ( 4 чайних ложки відбілювача на 1л. води).
• Прорахуйте скільки дезінфікуючих розчинів вам потрібно на 30 днів, купіть їх . Не купляєте більше! Не створюйте дефіциту!
• Виберіть кімнату в своєму будинку, в якому при необхідності потрібно буде ізолювати людей. Облаштуєте цю кімнату.
• Потрібно скласти конкретний і послідовний план дій на випадок зараження людей у вашому будинку.
• Потрібно визначити людей які входять до групи ризику( люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями). Визначити спосіб догляду за ними. Що конкретно має робити кожний член сім’ї , на випадок зараження .
• Потрібно скласти список всього необхідного, що потрібно придбати(серветки, мило, рукавички, дезінфікуючі засоби, продукти, воду, тощо…)
• Якщо у вас є родичі похилого віку, краще забрати їх до себе . Вони не повинні виходити на вулицю . Відвідувати аптеки, магазини.
• Потрібно створити певні он-лайн групи спілкування в багатоквартирних будинках( якщо таких ще не має). Максимально включити в цю групу всіх жителів. Постійно загружати туди всю важливу інформацію( телефони гарячих ліній, сімейних лікарів, екстреної допомоги, тощо …)

Коли потрібно використовувати медичну маску?
• Якщо у вас є респіраторні симптоми- кашель, утруднене дихання.
• Якщо ви надаєте допомогу особам із респіраторними симптомами.
• Медичні працівники мають надягати респіратори.
• Носіть маску правильно( кольоровою стороною на зовні).
• Як надягати маску: закиньте резинки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.
• Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою.
• Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.
• Маску слід змінювати щочотири години.
• Не можна використовувати маску повторно.
• Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за резинки, згорніть і викиньте.

Інструкція дій, якщо появилися симптоми COVID19
Симптоми :
• Сухий кашель.
• Лихоманка.
• Утруднене дихання.

Що робити?
• Залишатися в дома, негайно проінформувати свого лікуючого лікаря, родичів, друзів.
• Залишатись на постійному зв’язку із своїми родичами і друзями( телефон, соц. мережі).
• Повністю ізолювати себе від другий членів своєї сім’ї. Забезпечити себе індивідуальним посудом, засобами гігієни, серветками, масками, тощо.
• При легкому перебігу захворювання постарайтесь обслуговувати себе самі. Якщо загальний стан не дозволяє це робити, попросіть про допомогу у молодого і здорового члена своєї сім’ї.