«Дієва бібліотека – успішна громада»

Дата: 27.04.2017 15:06

Під такою назвою 26 квітня відбувся семінар бібліотечних працівників Березівської об’єднаної територіальної громади.

Відкрив захід директор Березівського центру культури та дозвілля Володимир Цюкало. У своєму виступі він підкреслив, що бібліотеки відіграють велику роль у становленні громадянського суспільства. Вони завжди співпрацювали з населенням та владою, адже насамперед їх задача – інформувати громадян із значущих питань. Та додав, що сьогодні бібліотека має стати місцем, що об’єднує жителів територіальних громад, як центр суспільного життя, культури, дозвілля і творчості. Саме до цього прагнуть бібліотекарі Березівської територіальної публічної бібліотеки (БТПБ). Про основні напрями і форми роботи бібліотек змістовно розповіла в. о. директора БТПБ Тетяна Орловська. Зацікавив учасників семінару проект «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», представлений завідувачем Слоутської філії Галиною Ковальчук. Також присутні обмінялися досвідом із різних аспектів бібліотечної роботи, обговорили напрацювання і перспективи діяльності клубів за інтересами. Торкнулися на семінарі й проблем. Так, на часі питання поповнення фонду, придбання комп’ютерів та проведення ремонтних робіт.

До речі, книгозбірні громади пройшли непростий шлях реформування в контексті децентралізації. Спочатку у 2015 році сільські бібліотеки працювали при Березівському центрі культури і дозвілля, та згодом у 2016-у вони відокремилися у самостійний комунальний заклад – Березівська територіальна публічна бібліотека. До нього увійшли шість філій та один дозвіллєвий об’єкт. Також працюють сектор комплектування та каталогізації, сектор методико-бібліографічної роботи. Усього обслуговуються майже три тисячі читачів. На перше січня 2017 року у фонді публічної бібліотеки нараховувалось без малого дев’яносто тисяч примірників. Активно передплачуються періодичні видання. У кількох філіях зроблено ремонти та відновлено систему опалення. При книгозбірнях Слоута, Шевченкового та Первомайського діють інтернет-центри. Бібліотеки активно співпрацюють із сільськими старостами, депутатами громади, школами, територіальним центром тощо. Від книгосховищ вони перейшли до формату роботи інформаційно-культурних центрів для громади. Тут проводяться, семінари, зустрічі з письменниками, екскурсії, майстер-класи та інші цікаві заходи. Слоутська бібліотека брала участь у конкурсі газети «Сумщина» «Зігрій душу вишиванкою», міжнародному флешмобі «Глобал Шевченко» та ін. Нещодавно слоутчани повернулися із тренінгу міжнародного проекту «ПУЛЬС», що проходив у м. Запоріжжя, і протягом двох місяців вони організовуватимуть заходи, спрямовані на формування широкого кола підтримки реформи децентралізації серед населення. Також діють клуби за інтересами. У Слоутській філії на увагу заслуговує клуб цікавих зустрічей «Надія», у Березівській – «За покликом душі».