З 1 ГРУДНЯ ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ ПІДВИЩЕНО НА 10,3%

Дата: 02.12.2016 14:18

Прожитковий мінімум є базовим державним соціальним стандартом та основою для визначення розмірів державних соціальних гарантій

Завдяки його підвищенню збільшені і розміри мінімальних державних соціальних гарантій, що визначаються залежно від прожиткового мінімуму. Це, перш за все, мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія, розмір допомоги інвалідам, сім'ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям, страхові виплати тощо.

Крім того, Урядом прийнято рішення про підвищення з 1 грудня 2016 року посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери. Так, посадові оклади працівників бюджетної сфери, які оплачуються на основі Єдиної тарифної сітки, підвищено на 12,7 %. Посадовий оклад працівника першого тарифного розряду становитиме 1 335 грн.

У цілому протягом 2016 року розміри державних соціальних стандартів та гарантій підвищено на 16,1 %.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 грудня поточного року розміри прожиткового мінімуму підвищено для різних категорій населення, а саме:

- на одну особу – з 1 399 грн до 1 544 грн;

- для дітей віком до 6 років – з 1 228 грн до 1 355 грн;

- для дітей віком від 6 до 18 років – з 1 531 грн до 1 689 грн;

- для працездатних осіб – з 1 450 грн до 1 600  грн;

- для осіб, які втратили працездатність – з 1 130 грн до 1 247 гривень.