Нові освітні горизонти
Педагоги Березівської ОТГ обговорили нагальні питання освіти.
З ініціативи Березівського методичного кабінету під час осінніх канікул, для вчителів-предметників закладів загальної середньої освіти та вихователів ДНЗ Березівської громади пройшли педагогічні дискусії «Нові освітньо-методичні горизонти у контексті Концепції нової української школи». Обговорювали сьогоденні проблеми сучасної школи: зміст освіти, методи, засоби, форми, мотиви, моніторинг навчання, інклюзивне навчання, престиж учительської професії, матеріальне забезпечення освіти та ін. Але більш за все учасників дискусій цікавило введення в дію нового Закону України «Про освіту», також педагоги мали змогу, обговорити нові освітні горизонти у концепції Нової Української школи, проблеми та перспективи зовнішнього незалежного оцінювання, основні напрямки роботи з обдарованою молоддю, опрацювати методичні рекомендації щодо особливостей проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад, вимоги до проведення Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018».
Учителі основ здоров’я початкової та основної школи розглянули проект «Вчимося жити разом», метою якого є розвиток життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні. Курс буде запроваджено на всіх рівнях освіти у рамках уроків-тренінгів з основ здоров’я та у виховній роботі в старшій школі. Підготовка до впровадження проекту виводить на новий рівень післядипломну освіту вчителів. Сутнісною новизною, якої є самостійне проходження он-лайн навчання з отриманням відповідного сертифікату.
Дискусії супроводжувались переглядом відео-роликів та презентацій. Також кожне предметне об’єднання учителів приділило увагу нагальним питанням здійснення освітнього процесу відповідно спеціалізації та спланували дієві заходи на 2018 рік.
Тетяна Ковтун, завідувач Березівського методичного кабінету