Березівська громада
Глухівський район, Сумська область

ІНФОРМУЄМО!

 

Державна міграційна служба України роз’яснила порядок отримання громадянами паспорта повторно замість втраченого, викраденого або зіпсованого:

Згідно законодавства України громадяни мають право звернутися до Державної міграційної служби України та повторно отримати паспорт громадянина України замість втраченого, викраденого або зіпсованого (відсутність або пошкодження фотокартки, псування записів про прізвище, ім'я та по батькові, дату або місце народження тощо) .

Паспорт громадянина України видається територіальними підрозділами Державної міграційної служби України за місцем проживання (реєстрації) на підставі заяви громадянина, зі сплатою держмита у розмірі 34 грн., та штрафу розміром до 51 грн. (за винятком випадків викрадення).

Законодавство України не містить заборон на зберігання копій паспортів, які були втрачені або зіпсовані та не зобов’язує громадян знищувати такі копії.

Таким чином, наявність у громадянина копій різних паспортів саме по собі не є ознакою протиправних дій.

Крім того, законодавство України про захист персональних даних забороняє міграційній службі поширювати інформацію про особу без її згоди, у тому числі інформацію про підстави повторної видачі паспорта громадянина України.

(джерело:http://dmsu.gov.ua)« повернутися до списку новин