Березівська громада
Глухівський район, Сумська область

Державна реєстрація фактів народження та смерті осіб, які відбулися на тимчасово окупованій території України

Для отримання свідоцтва про народження дитини, яка народилася на ТОТ (АР Крим, м. Севастополь та окремі райони Луганської та Донецької областей), батькам, родичам, їхнім представникам або іншим законним представникам дитини необхідно подати заяву про факт народження особи на тимчасово окупованій території України, може бути подана батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини до будь-якого суду за межами такої території України незалежно від місця проживання заявника

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, може бути подана родичами померлого або їхніми законними представниками до суду за межами такої території України.

Справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України підлягає негайному виконанню. Вказане рішення може бути оскаржене в загальному порядку, при цьому оскарження не зупиняє його виконання.

Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

Для отримання свідоцтва про смерть особа подає до найближчого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

За поточний період 2017 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану Сумської області складено 3 актових записи про народження осіб, які народилися на тимчасово окупованій території України та 8 актових записів про смерть осіб, які померли на тимчасово окупованій території України.« повернутися до списку новин