ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР: УРЯД ЗАПРОПОНУЄ МЕХАНІЗМ 12-МІСЯЧНОЇ РОЗСТРОЧКИ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Дата: 19.10.2016 10:08

Уряд запропонує українцям, що не можуть чи не хочуть скористатися субсидіями для компенсації запровадження ринкової ціни на газ, механізм річної розстрочки на оплату житлово-комунальних послуг. Про це Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН заявив під час зустрічі із керівниками всеукраїнських профспілок та їх об’єднань

«Ми провели обговорення з депутатами Парламенту і вирішили, що упровадимо 12-місячну розстрочку на оплату житлово-комунальних послуг для тих, хто не бажає отримувати субсидії», – зазначив він.

«Тобто у нас є два механізми, які можна використовувати: з одного боку, це субсидія – адресна допомога, безповоротна, з іншого боку – якщо такий варіант неприйнятний з тих чи інших причин, будь ласка: споживаємо сьогодні – платимо 12 місяців. Це буде означати, що навантаження на бюджет родини у розстрочці буде щомісячно меншим», – зауважив Прем’єр-міністр.

Голова Уряду висловив переконання, що ці два компенсаторних механізми спрацюють.

«Люди побачать рахунки і зрозуміють, що компенсація є прийнятною, і фактично навіть від підвищення до ринкового рівня ціни [на газ] на бюджетах родин це не позначиться. Це наша мета, це наше завдання», – зауважив він.

Володимир Гройсман наголосив, що система субсидій є механізмом адресного соціального захисту.

«Ми не можемо субсидувати, дотувати теплокомуненерго, водоканали, втрати і все інше. Ми маємо сьогодні, коли важко, підтримати кожну українську родину», – зауважив він.

(джерело: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/11729-premyer-ministr-uryad-zaproponuye-mekhanizm-12-misyachnoyi-rozstrochky-na-oplatu-zhytlovo-komunalnykh-posluh.html)