Туризм – ефективний засіб розвитку громади

Дата: 20.11.2017 10:28

Після об’єднання  перед громадами постають наступні етапи децентралізації: зміцнення, розвитку та зростання. Одним із швидких та ефективних засобів вирішення названих проблем є туризм. У цьому переконалася делегація Березівської ОТГ у складі Ірини Дегтяр, Людмили Ковальчук, Лариси  Рибалко та Галини Ковальчук, яка нещодавно побувала на форумі «Туристичний кластер Сумщини – перспективи створення та онлайн просування». Його організатором став центр підтримки бізнесу м. Суми за сприяння Сумської ОДФ. Форум реалізувався у рамках Програми Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), яка фінансується в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу. Поважні спікери заходу, серед яких були Іван Ліптута, президент Національної туристичної організації України, Дмитро Живицький, керівник апарату Сумської ОДА, Юрій Гладенко, начальник відділу туризму Сумської ОДА, Тимур Халілов, аналітик Групи з фінансування та розвитку малого та середнього бізнесу ЄБРР та інші розкривали перед присутніми сучасні тренди в туристичному бізнесі, можливості для бізнесу, сучасні європейські вимоги та онлайн-просування туристичного бізнесу. Представники туристичної галузі з Києва, Львова та Одеси ділилися досвідом роботи, розкрили складові кластерів, як єдності трьох ланок:  «бізнес-влада-населення»,  «ідея-об’єднання-продукт».
Попри брак досвіду, готелів та кафе у сільських ОТГ маємо скарби з незвіданих історичних та природних місць, що інтригують своєю невідомістю. Саме вони можуть привабити молодих науковців, митців і бізнесменів. Для громад відкриваються можливості культурного, соціального та економічного зростання. Адже виникає необхідність реального об’єднання жителів між собою та з владою заради спільної мети, відбувається вивчення, популяризація та збереження своїх унікальних пам’яток історії, культури, природи не лише з позицій патріотизму, але з можливостей залучення коштів.

Галина Ковальчук, завідувач Слоутської філією КЗ «Березівська територіальна публічна бібліотека»