ПРО БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
Нагадаємо, що з 1 вересня 2016 року в Україні почали працювати понад 400 бюро правової безоплатної допомоги.
Для громадян Глухівського району також створено бюро, яке з 01.09.2016 працює за адресою: м. Глухів, вул. Шевченка, 4 щоденно (крім суботи та неділі) з 8.00 до 17.00, тел. (05444) 7-07-20 .
Таким чином, держава розширює систему безоплатної правової допомоги, яка виправдовує своє призначення - це місця, де людина може отримати консультацію, послугу адвоката і реалізувати право на справедливість і на захист.
Основними завданнями бюро є — проведення право-просвітницької роботи серед населення, надання правових консультацій та забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах для соціально вразливих категорій громадян, доступт до електронних сервісів Міністерства юстиції. Особа, яка потребує представництва своїх інтересів у суді та не має достатніх фінансових можливостей, зможе звернутися до бюро й отримати допомогу кваліфікованого захисника-адвоката, який надаватиме свої послуги безоплатно.
Яким же категоріям громадян надається безоплатна вторинна правова допомога – малозабезпечені особи (середньомісячний сукупний дохід сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму); інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб; діти-сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвою насильства в сім’ї (через опікунів/піклувальників, батьків); особи, які претендують на статус біженця (до моменту прийняття рішення про надання такого статусу); ветерани війни (учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО, інваліди та учасники війни), члени сімей загиблих у воєнних діях, конфліктах та антитерористичних операціях ( у разі порушення їхнього права на пільги та гарантії соціального захисту); особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною або є жертвами нацистських переслідувань (лише стосовно питань, пов’язаних із відповідним соціальним захистом); реабілітовані особи (стосовно питань, пов’язаних із реабілітацією); та інші.