ЗМІНИ ДО Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»

Дата: 06.10.2016 08:10

Картинки по запросу зміни в законодавств

01 жовтня 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України».

Пунктом 2 розділу І вказаного Закону внесено зміни до статей 14 та 15 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», згідно з якими передбачено видачу свідоцтва про державну реєстрацію шлюбу кожному із подружжя, а також виключено норми щодо проставлення відмітки про шлюб та розірвання шлюбу в паспортах України.

Отже, враховуючи вищевикладене, громадяни, які зареєструють шлюб після 01 жовтня 2016 року отримають два свідоцтва про шлюб: одне для чоловіка, інше – для дружини. Вказані документи будуть використовуватись громадянами для підтвердження факту державної реєстрації шлюбу. При цьому в паспорті громадянина України відмітка про проведену державну реєстрацію шлюбу органами державної реєстрації актів цивільного стану проставлятись не буде.