СТОП поліомієліт!
Щорічно 24 жовтня за ініціативою міжнародної неурядової організації Ротарі Інтернешнл (Rotary International) відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.
Цей захід має за мету привернути увагу світової спільноти до проблеми захворювання на поліомієліт та завершення боротьби за викорінення цієї хвороби на всій планеті.
Поліомієліт – це небезпечне високо заразне інфекційне захворювання, яке викликається вірусом поліомієліту. Поліовірус здатен вражати нервову систему людини та викликати не зворотні паралічі.
Завдяки 30-річній боротьбі із поліомієлітом, що проводиться у рамках Глобальної ініціативи з викорінення поліомієліту захворюваність у світі зменшилася з 350 000 випадків на рік у 1988 році до 37 випадків у 2016.
Більшість регіонів у світі сертифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, як вільні від поліомієліту. Але ендемічна передача вірусу поліомієліту продовжується в Афганістані, Пакистані та Нігерії.
Україна знаходиться в переліку 17 країн, де зберігається ризик повернення вірусу поліомієліту через низькі показники охоплення вакцинацією. До цих країн також належать: Камерун, Центрально-Африканська Республіка, Чад, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Гвінея, Ірак, Кенія, Лаос, Ліберія, Мадагаскар, М’янма, Нігер, Сьєрра-Леоне, Сомалі, Південний Судан.
Ліків від поліомієліту не існує. Єдиним ефективним заходом боротьби із поліомієлітом є вакцинація.
Вакцинація дітей проти поліомієліту Згідно Календаря профілактичних щеплень в Україні складається із трьох щеплень: у віці 2, 4 та 6 місяців та потім діти отримують три планові ревакцинації: у віці 18 місяців, в 6 та в 14 років.
Користуючись нагодою, напередодні Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом лікарі епідеміологи звертають увагу батьків щодо необхідності вакцинації дітей, у тому числі проти поліомієліту.
За матеріалами сайту www.labcentr.kr.ua.