Березівська громада
Глухівський район, Сумська область

УКРАЇНА ТА ЄС РОЗШИРЯТЬ СПІВПРАЦЮ В ЕНЕРГЕТИЧНІЙ СФЕРІ

Відповідний Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства між Україною та Європейським Союзом спільно з Європейським співтовариством з атомної енергії підписано сьогодні в Брюсселі

Меморандум підписали Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор НАСАЛИК та Віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного Союзу Марош ШЕФЧОВИЧ у присутності Президента України Петра ПОРОШЕНКА, Президента Європейської Ради Дональда ТУСКА та Президента Європейської Комісії Жан-Клода ЮНКЕРА.

Підписаний документ передбачає, зокрема, розширення співробітництва сторін щодо зміцнення енергетичної безпеки на основі принципу солідарності та довіри; забезпечення повної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС та імплементації Третього енергетичного пакету ЄС; підвищення енергоефективності у всіх галузях споживання енергії; скорочення викидів парникових газів; сприяння використанню та розвитку відновлювальних джерел енергії тощо.

Україна та ЄС уклали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі 1 грудня 2005 року. Документ визначив фундаментальні принципи співпраці сторін упродовж останніх десяти років. Проте у відносинах України з ЄС з того часу відбулися кардинальні зміни, зокрема у 2011 році Україна приєдналася до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, у 2014 році підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Триває реформування енергетичного сектору та гармонізація українського законодавства відповідно до взятих міжнародних зобов’язань.

Відтак виникла необхідність оновити Меморандум, визначивши у ньому актуалізовані стратегічні цілі та напрями співробітництва.

(джерело: http://sm.gov.ua/uk/oda)

 « повернутися до списку новин