Березівська громада
Глухівський район, Сумська область

ГРОМАДЯНИ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ СУБСИДІЮ, ЗОБОВ’ЯЗАНІ ЩОМІСЯЧНО СПЛАЧУВАТИ ЗА НАДАНУ ПОСЛУГУ

Про це під час брифінгу розповіла заступник директора Департаменту соціального захисту населення Людмила Мусіяка. За її словами з початку року за призначенням субсидії у Сумській області звернулося 222096 сімей, призначено - 183651 сім’ям (82,7%)

«У вересні майже всі домогосподарства знову отримали комплект документів, необхідний для подачі в управління соцзахисту на призначення субсидій. Це заява, декларація, зразки їх та адреси, куди необхідно звертатися,  - повідомила Людмила МУСІЯКА. - Хочу ще раз наголосити, що тим одержувачам субсидії, які отримували її в минулому опалювальному сезоні і в яких нічого не змінилося у складі сім’ї, доходах тощо, звертатися до управлінь соцзахисту не потрібно. Таким споживачам буде автоматично перераховано субсидію у зв’язку з початком опалювального періоду. Для будинків із індивідуальним опаленням газом або електроенергією це сталося вже з 1 жовтня, а для будинків із центральним теплопостачанням буде зроблено перерахунок пропорційно даті підключення будинку до теплопостачання».

За словами заступника директора Департаменту соцзахисту населення, у минулому опалювальному сезоні 265 тисяч домогосподарств Сумщини одержували субсидію на житлово-комунальні послуги.

Але тим жителям Сумщини, які ніколи раніше не зверталися за призначенням субсидії, а зараз бажають спробувати себе у цій державній програмі, і тим, хто раніше не отримував субсидію, але у них відбулися якісь зміни, змінися склад сім’ї, місце проживання тощо, можна звернутися і використати той пакет документів на субсидію, який вони отримали поштою. Це можна зробити особисто, завітавши в управління соцзахисту, або поштою чи засобами електронного зв’язку.

«Змінилися й умови врахування доходів, особливо для працездатних громадян, які не працюють і не навчаються, - продовжила Людмила Мусіяка. - Якщо минулого року враховували 1 прожитковий мінімум для таких людей, у цьому році враховуються два прожиткові мінімуми за попередній календарний рік. Пенсіонери, які не працюють, мають право на призначення субсидії з урахуванням доходу, виходячи з розміру пенсії за попередній місяць, з якого призначається субсидія».

Є свої нюанси та зміни і для інших категорій населення. Зокрема для студентів, які не мають стипендії, навчаються за денною формою навчання і проживають разом із родинами, їх дохід не береться до уваги. Якщо ж стипендію студент отримує, то враховується її фактичний розмір. Для студентів, які проживають окремо від батьків, для осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, враховується 1 прожитковий мінімум для працездатної особи. Також для безробітних осіб, які отримують допомогу по безробіттю, для матерів, які отримують допомогу при народженні дитини, жінок, які доглядають дітей до 3 років, враховуються фактичні розміри соціальних виплат. А для солдат, які проходять строкову військову службу, береться до уваги не той дохід, що вони отримують, а половина прожиткового мінімуму (для працездатної особи - це 725 гривень).

«Окремою категорією громадян щодо нарахування субсидії є люди, які здійснюють догляд за інвалідами, пристарілими чи хворими, і отримують невеликі компенсаційні виплати, - говорила Людмила Мусіяка. - Ми зобов’язані їм врахувати два прожиткові мінімуми. Але справу такої сім’ї, можна винести на комісію, і за її рішенням, можна буде платити 1 прожитковий мінімум».

Станом на 1 вересня на Сумщині нараховано субсидій на загальну суму 1,8 млрд. гривень проти 271,4 млн. гривень за відповідний період 2015 року.  На 7 жовтня кількість сімей, яким перепризначено субсидію на наступний період становить 142,5 тис., або 78,2 %.

(джерело: http://sm.gov.ua/uk/arkhiv1/11696-hromadyany-yaki-otrymuyut-subsydiyu-zobovyazani-shchomisyachno-splachuvaty-za-nadanu-posluhu.html)« повернутися до списку новин