Ситуація в області з безробіттям залишається напруженою (28.04.2020)

Ситуація в області з безробіттям залишається напруженою

Кількість зареєстрованих безробітних в Сумській області за минулий тиждень зросла на 1172 особи і загалом, на 27 квітня, цей показник сягнув позначки  20,1 тис. осіб, що на 5,3 тис., або на 35% більше, ніж на відповідну дату минулого року, повідомили в Сумському обласному центрі зайнятості.

Загалом від початку карантину, тобто з 12 березня по 24 квітня, статус безробітного отримали 6,6 тис. осіб. Згідно зі статистикою служби, у вівторок, 21 квітня, було зареєстровано 336 безробітних, у середу – 273,  у четвер - 293, у п'ятницю - 270.

Серед шукачів роботи утримують лідерство жінки – 57,5%, 27,5% - молодь до 35 років; 45% - особи, старше 45 років.

За освітньою ознакою безробітні, які за цей час звернулися до служби зайнятості,   вищу освіту мали46%, професійно-технічну - 45%; загальну середню освіту- 9%.

У професійному розрізі переважну більшість складають медпрацівники, менеджери, продавці-консультанти, продавці непродовольчих товарів, кухарі, офіціанти, бармени, буфетники. З закінченням опалювального сезону ряди шукачів роботи поповнили сезонні працівники: оператори газових котелень, опалювачі, кочегари.

Допомогу по безробіттю, станом на 27 квітня, отримали 16,6 тис. безробітних.