Сумська область, Глухівський район

ПРИХОВАНЕ ОПИСАНЕ МАЙНО ЯК ПРИВІД ДОДАТКОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Щоб не віддавати борг, боржники часто вдаються до різних витівок аж до приховування майна. Однак державним виконавцям це не стане на заваді.

Так, в Глухівському районі батько і аліменти добровільно сплачувати не бажав, і з майном розлучатися не поспішав. Навіть після того, як майно було описано державними виконавцями та реалізовано за допомогою системи електронних торгів арештованим майном СЕТАМ, неплатник його приховав, сподіваючись користуватися ним і надалі. Керуючись вимогами законодавства, спеціалістами органів юстиції було направлено до поліції повідомлення про такі незаконні дії щодо майна. Згідно вироку суду боржника було визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 388 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 3 тисячі 400 гривень. Тож батько за його хитрість, окрім заборгованості по аліментам, здобув собі ще й кримінальну відповідальність та заборгованість зі сплати штрафу.

Схожа доля спіткала ще одну жительку Глухівщини. Вона була винна колишньому чоловіку 40 тисяч гривень, але вперто відмовлялася повернути борг. Окрім того, ще й не хотіла віддавати майно, яке вже було описано та реалізовано. Після повідомлення державним виконавцем Глухівського відділу поліції про незаконні дії щодо майна, боржницею, з метою усунення проблем, які виникли в результаті заходів примусового виконання рішення, було в повному обсязі сплачено суму боргу, а також виконавчий збір та витрати виконавчого провадження.

Тож державні виконавці в котрий раз доводять, що від відповідальності сховатися не вдасться і заборгованість так чи інакше доведеться віддавати. А вже чи піддавати себе кримінальній відповідальності чи ні, вирішувати самим боржникам.