Сумська область, Шосткинський район

НЕ СПЛАЧУЄШ БОРГИ – СТАЄШ ЗАРУЧНИКОМ ЗАКОНУ

Іноді невеликі несплачені борги, призводять до великих проблем.

Так, житель селища Недригайлів, знехтувавши тим фактом, що має борги, продовжував жити своїм життям. Чоловік, маючи намір продати будинок, взяв у потенційного покупця солідний завдаток, однак у нього відразу ж виникли проблеми з оформленням договору щодо купівлі нерухомості.

Нотаріус, який оформляв угоду, відповідно до діючого законодавства здійснив перевірку продавця в Єдиному реєстрі боржників та виявив, що особа являється боржником. До речі, житель Недригайлова мав 10 відкритих виконавчих проваджень на загальну суму майже 10 тисяч гривен. Звісно, нотаріус відмовив громадянину у посвідчені зазначеного договору.

Між іншим, покупець почав вимагати повернути завдаток, адже продавець запевняв його, що при оформленні угоди, ніяк проблем не буде. Боржнику нічого не залишалося, як витратити отримані кошти на погашення накопичених боргів. І тільки після цього боржнику вдалося продати нерухомість.

Юстиція Сумщини нагадує, що Єдиний реєстр боржників є важелем створення тиску та дискомфортних умов для громадян, які не сплачують борги. Варто зазначити, що реєстр є відкритим та знаходиться за посиланням - https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors.