Сумська область, Глухівський район

ФОПи можуть скористатися фінансовою підтримкою (23.06.2020)

Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». 6 червня відповідні законодавчі зміни набрали чинності.

Як отримати допомогу ФОПам?

Звернутися до Глухівської міськрайонної філії Сумсього обласного центру зайнятості та подати необхідний пакет документів:

1. заяву у довільній формі;

2. засвідчену фізичною особою – підприємцем копію наказу із зазначенням дати початку призупинення/скорочення діяльності;

3. відомості щодо себе за встановленою формою;

4. довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті призупинення/ скорочення діяльності.

Упродовж якого часу можна оформити допомогу?

Протягом 90 днів з моменту призупинення чи скорочення діяльності.

Якою є сума допомоги по частковому безробіттю для ФОПів?

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

На який період можна отримати допомогу по частковому безробіттю?

Допомога надається на період призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Чи оподатковується допомога по частковому безробіттю?

З допомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

За більш детальними консультаціями щодо оформлення допомоги по частковому безробіттю звертайтеся до Глухівської міськрайонної філії Сумсього обласного центру зайнятості за телефонами (05444) 2-41-99, 2-20-04.

Адреса: вул. Героїв Крут, 6, м. Глухів, Сумська область, 41400, е-mail: cz@glh.socz.gov.ua